Naisen logiikkaa

Anonyymi

Tämä ei ole mitenkään muutoin mahdollista:
Marin bensan hinnan nostosta: ”Tavoitteemme ei ole nostaa liikkumisen hintaa”

4

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei naisen logiikkaa vaan korkeatasoista demari-matematiikkaa. Samainen hahmo kurvasi taannoin Brysselissä, lupasi EU-kolhoosirahastoon 6 miljardia, mistä 3 miljardia palautuis joskus,,, jos palautuu,,, suomalaisten käyttöön ja silti mimmi tuli hyvän kaupan tehneenä kotiin. Demarimatematiikka vaikuttaa jotenniin käänteiseltä Ojalan laskuoppiin verrattuna.

    • Anonyymi

      Sanna Marin ei ole ainoa, joka järkeilee naisen logiikalla. Näin tekee myös Jussi Halla-aho valitellessaan, kuinka liikkuminen on liian kallista.

      "Halla-aho sanoo, että liian suuri osa ihmisten tuloista menee suoriin ja epäsuoriin veroihin, asumiseen, liikkumiseen, lämmitykseen ja niin edelleen, hiukan riippuen siitä, asuuko henkilö kaupungeissa vai maalla."

      Persulehti Suomen Uutiset 3.9.2020

      • Anonyymi

        Niinpä. Siinä ei ole mitään ihmeellistä, jos nainen päättelee naisen logiikalla, mutta että joku mieskin...


      • Anonyymi

        Mikä tuossa oli "naisen logiikkaa". Tasaveroja maksetaan aivan liikaa. Maaseudulla asujalla juurikin liikkuminen on kalliimpaa - välimatkat pitkiä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4368
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      148
      3139
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2458
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      48
      2370
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2025
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1606
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1602
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      153
      1445
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe