Paljonko Marinin hallitus

on jo ottanut velkaa?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suunnilleen samaa tahtia kuin tätä edeltäneetkin hallitukset.

Äänestä
  • yhteensä.

    Äänestä

  • No kun yritystukiloiset ei maksa verojaan ,pi t ää jostain näolle saada rahaa. K otta b oivat muka työllistää.
    Työliatää johtajansanbonuksineen.
    Jos kaiki maksaivat veronsa
    kuin duunarit vaan mkasaa kaiken .

    Äänestä

Yritykset verot y omia t uk i neen a avustuksineen.
Mistä suomeen verovariåoja

Ei suunarien verotriitä kaikeen

Maksaka veronne muka yrittäjiä j övetkää

Einyritystikia ollu t sodan jälkeenkää silloin työllistetiin ei ketkutekktutuilla.

Äänestä

Jos menoja ei aleta leikkaamaan, niin velkaannumme 15-20 mrd/a seuraavina vuosina ilman koronaakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

on jo ottanut velkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu