Villasukkahousut miehelle

Anonyymi

Voiko miehelle ostaa villasukkahousut

22

852

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä voi.

      • Anonyymi

        Ja hame somistaisi kivasti!


    • Anonyymi

      Voi, vaikka ohuemmatkin . Villa tai puuvilla sukkahousuja on kuviollisina . Itselläni palmikkokuviollisina ja ruudullisia

    • Tottakai voi

    • Anonyymi

      Voi. Joskus ostin Sidosteen tehtaanmyymälästä kakkoslaadun villasekotteisia sukkahousuja itselleni. Hintaa muistaakseni luokkaa 5 €. Kylmään aikaan ei voisi olla mukavampaa asustetta esim. saunan jälkeen kuin villasekotteiset sukkahousut ja saunatakki. Lämmin, joustava ja kevyt asu.

      • Anonyymi

        Jep, saunan jälkeen ja muutenkin paksut sukkahousut on mukava kotiasu. Viikonloppuisin kun ei ole mitään menoja, ja nyt etätyöaikana myös arkisin tulee usein oleiltua kotona pelkissä sukkahousuissa ja joku pitkähihainen t-paita tai vastaava päällä.


    • Anonyymi

      Toki, mukava lahja vaikka pukinkonttiin. Itse ainakin ilahtuisin.

      • Anonyymi

        sama täällä,tykkäisin kyllä sukkahousuista vaikkajouluksi!


    • Anonyymi

      Kyllä voi ostaa ja varmasti pidetty lahja.

    • Anonyymi

      Miksei voi, vaikka ohuempiakin. Kyllä miehetkin voi pitää sukkahousuja ei ne yksin naisille ole tarkoitettu.

      • Anonyymi

        Hyvä aloittaa villasukkahousuista jos mies tykkää niin sitten rohkeampia ja miksei muitakin naisten vaatteita jos oikein innostuu.


    • Anonyymi

      No miksi sitten paketissa lukee naisten sukkahousut ?

      • Anonyymi

        No varmaankin siksi, että sukkahousuja ajatellaan pidettäväksi hameen kanssa, ja hameita käyttävät useimmiten naiset. Eli sukkahousut ovat tässä mielessä ennen kaikkea sukat, ei housut. Nyt kuitenkin naiset käyttävät yleisesti sukkahousuja lämmittävänä vaatekerroksena päällyshousujen alla pitkien alushousujen tapaan. Esimerkiksi vaimoni käyttää tosi harvoin hameita, mutta sukkahousut on hänellä jalassa melkein joka päivä. Tällainen sukkahousujen käyttö alusvaatteena sopii ihan yhtä hyvin miehillekin. Itsekin käytän sukkahousuja säännöllisesti pitkien peruskalsareiden sijaan. Perusteet ovat ne tavalliset: sukkahousut ovat jalassa mukavammat, ihonmyötäisinä istuvat paremmin erityisesti farkkujen alle, sukan ja kalsarin lahkeen väliin ei jää koskaan paljasta ihokaistaletta, ja toisin kuin miesten kalsareista niistä on saatavissa monenlaisia paksuuksia eri tilanteisiin. Erityisesti vähemmän kylmillä keleillä on mukava käyttää vähän ohuempia sukkahousuja. Esimerkiksi tämän aamun nollakelille laitoin jalkaan 40 denierin sukkikset.


    • Voi, mutta riippuu miehestä, suostuuko hän pistämään niitä jalkaan.

      Minulta jäisi käyttämättä...

    • Anonyymi

      Ladyboyt taas sukkahousujen kimpussa. Milloin alkaa bodystocking buumi ?

      • Anonyymi

        Tulihan se punaniskan kommenttikin ! Tunnetko itsesi kingiksi . Itsekin haluesit kokeilla , mutta eko ei kestä !


      • Anonyymi

        Ala arvoista kommentointia. Kyllä miehetkin voivat pitää ohuita sukkahousuja tai paksumpiakin pitkien housujen alla jos ei pidä lököttävistä kalsareista. Ei se tee miehestä yhtään huonompaa. Vaate mikä vaate joka sopii kaikille.


    • Anonyymi

      Pakkoko täällä vouhkata sukkahousuistanne. Tuntuu olevan yksi ja sama kirjoittaja taas vauhdissa...

    • Anonyymi

      Mahtuuko, tai kutiseeko iho villasta... Ei kai siinä muuta estettä.

    • Anonyymi

      Cubuksella ja lindeksillä hyviä paksumpia sukkahousuja. Kuviollisia ja ilman kuviota , tai värillisiä

      • Anonyymi

        Kiitos vinkistä. Paljon kivannäköisiä sukkahousuja. Taidankin käydä hakemassa itselleni tuollaiset viininpunaiset Cubuksen villasukkahousut heti viikonloppuna.


    • Anonyymi

      Minä olen ostanut itselleni parit thermosukkahousut. Semmoiset on nytkin jalassa. Ovat mukavat ja lämpimät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      23
      6700
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      27
      4180
    3. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      33
      3056
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      171
      2993
    5. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      10
      1908
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1754
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      150
      1624
    8. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      147
      1622
    9. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1528
    10. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      22
      1480
    Aihe