eikö täällä saa keskustella, mitä Ilmestyskirja ja Herra Jeesus puhuu, sekä "kaikissa" evankeliumeissa että varsinkin Ilmestyskirjassa?
Ankarasti nuhtelen Ylläpitoa, jos te omasta "halusta", mikä lie tarkoitus, poistatte ketjuja, mitkä koskevat "kiellettyjä" aiheita.
Kuten Ilmestyskirjan luvun 12, tutkimista sekä, koko Seurakunnan tilaa lopunaikana, ja varsinkin vääriä uskovia jotka eivät sinne eli Seurakuntaan kuulu.
Joten, pitäkää näppinne erossa.
ja te, mukamas, uskovat, en käsitä kuinka rohkenet, Taistella Jumalaa eli Totuutta vastaan.
se merkitsee että olen kauas mennyt Herrasta jos olet edes ollut uskossa.
Te olette mätäpaise Herran Seurakunnassa ja Ruumiissa.
olette:
Juuda
18 sanoen teille: "Viimeisenä aikana tulee pilkkaajia, jotka vaeltavat jumalattomuutensa himojen mukaan".
19 Nämä juuri saavat aikaan hajaannusta, he ovat sielullisia, henkeä heillä ei ole.
Siitä iloitsen, ja riemuitsen, kun tulee äkkiä aika ja hetki, kun Herra teidät ottaa eteensä. Herra tulee ja puhdistaa teidät kauas pois, ja saatte Kiittää Elävää Jumalaa jos naarmuitta selviätte, mutta te ette pääse pakoon.
Joten katsokaa itse eteenne, te tulette itkemää ja valittamaan, ja Herra ei kuule teitä, te saatte parkua ja valittaa, mutta se ei auta teitä, TE
taistelette, itse Jumalaa, Kaikkivaltiasta, Herraa Sebaotia ja Hänen Poikaansa ja Hän pelvelijoitaa ja voideltujaan vastaan.
Muista, mitä Herra on teille jo edeltä päin sanonut:
Jer. 15:1
Ja Herra sanoi minulle: "Vaikka Mooses ja Samuel seisoisivat minun edessäni, ei minun sieluni taipuisi tämän kansan puoleen. Aja heidät pois minun kasvojeni edestä, he menkööt!
ja
Ps. 2:
2 Maan kuninkaat nousevat, ruhtinaat yhdessä neuvottelevat Herraa ja hänen voideltuansa vastaan:
3 "Katkaiskaamme heidän kahleensa, heittäkäämme päältämme heidän köytensä".
4 Hän, joka taivaassa asuu, nauraa; Herra pilkkaa heitä.
5 Kerran hän on puhuva heille vihassansa, peljättävä heitä hirmuisuudessaan:
joten valittakaa ja itkekää!
Ps. 1:
4 Niin eivät jumalattomat! Vaan he ovat kuin akanat, joita tuuli ajaa.
5 Sentähden eivät jumalattomat kestä tuomiolla eivätkä syntiset vanhurskasten seurakunnassa.
6 Sillä Herra tuntee vanhurskasten tien, mutta jumalattomain tie hukkuu.
Miten on Ylläpito, ja väärämieliset uskovat:
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä tähän edellä olevaan voisi sanoa.
No kukin sitten parhaansa mukaan pyrkii, mitä lie pyrkii.
en sano mitään sillä Herra on minulle, ilmoittanut, että monet, hyvin monet ovat vieläKIN, erittäin pieniä lapsia ja vauvoja, Herrassa ,ja heitä sitten tulee vain kärsivällisesti kärsiä ja odottaa jos, kasvaisivat ja saisivat, selvän äänen jonka "äidin" lisäksi myös muut voisivat ymmärtää.
mutta kukin tavallaan. - Anonyymi
Halutko nähädä kuinka tämä ketju lentää kuin leppäkeihäs! :)
eli olkoot hetki ja sitten katsotaan, kuinka sensuuri pelaa! - Anonyymi
Nyt on aika, ymmärttää mikä aika on.
Mutta siihen tulee, muutos, Jumalan avulla.
ennen kuin:
Jeesus tulee hyvin pian!
tulee muutamien ilmoitusten, ennustusten täyttyä.
ei kauaa enää ja me pääsemme KOTIIN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä. - Anonyymi
Trolli se täällä vaan trollaa, ensin toivottaa Jumalan rauhaa kaikille ja sittenb alkaa räyhäminen, josta ei loppua tule.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest836422Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4454484Aleksei Miltsakov - venäläinen uusnatsi antaa oppitunteja lapsille
34-vuotias Miltsakov palvelee Le Monden mukaan yhä Ukrainassa tiedusteluun ja sabotaasiin erikoistuneen Russitš-yksikön633654Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1162325Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed1362291Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m221036En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su69980Luuletko, että löydetään vielä
Yhteys takaisin? En tiedä enää mitä tehdä... tuntuu jo että olen vieraantunut sinusta. Naiselta44885- 90820
- 59725