Ihmiset alkavat Amerikassakin ymmärtämään että kapitalismin aika on ohi. Tyhmää pilata elämänsä tekemällä työtä kun Arjen Sosialismissa työtä tekevät vain kapitalistit ja muut kuhnurit.Suomessa me Kelan työläiset olemme jo vapautuneet aktiivimallista ja pakkotyöstä. Myös interseksuaalinen pisteytysjärjestelmä jossa valkoiset heteromiehet laitetaan pohjalle, on aika hieno.
Pikku hiljaa saastuttava työ loppuu ja ihmiset voivat elää vapaasti ilman velvoitteita ja tienata silti mukavasti.
Terveisin,
Iloinen vasemmisto
Hieno voitto Toveri Joelle!
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sosialismi on ihanaa!
- Anonyymi
Ja ne joiden mielestä se ei ole aivan niin ihanaa, voidaankin laittaa "uudelleenkoulutusleireille".
- Anonyymi
Harmi vain, ettei Bidenillä ole minkäänlaista tarkoitusta viedä Yhdyvaltoja tuohon sosialismin ihanuuteen. Kapitalismi jatkuu.
- Anonyymi
Totuus kovan politiikan yhdysvalloista.
Verosuunnittelun myötä varakkaat maksoivat vuonna 2019 peräti 427.7 miljardia erilaisiin hyväntekeväisyys järjestöihin. Pelkästään 100 toimijaa maksoi 12% koko kakusta ja nousua edellisvuoteen oli 5%.
Vuonna 2017 yhdysvallat maksoi vuodessa 20 674$ julkisia menoja per capita. Jos oletetaan että luku on suurinpiirtein sama vuonna 2019 kasvattaa hyvänteväisyydestä kertynyt summa pottia n. 30 000 asti per capita. Suomen vastaava luku julkisissa menoissa vuonna 2017 oli 25 409$. - Anonyymi
Koko elämän kiertokulkuhan perustuu siihen, miten hyötyä mahdollisimman paljon toisesta yksilöstä, eläimestä, luonnosta. Saalistajia olemme me kaikki ja se alkaa jo ennen syntymää, nimittäin sikiö käyttää emoaan selvitäkseen elämään jne.
- Anonyymi
Biden palauttaa dollarin kansalle .. ???
Kennedy murhattiin. - Anonyymi
Venezuelassa on tuota sosialismia jo testattu. Nyt sitä tehdään Suomen sosialistihallituksessa. Biden olisi Suomessa äärioikeistoa.
- Anonyymi
Biden on sionistien käsinukke.
- Anonyymi
Puniikit nostaa päätään jopa Jenkeissä.. oho hoijaa--------------
- Anonyymi
Eihän kukaan enää töitä tee!
- Anonyymi
Seuraavat 4 vuotta.....
https://twitter.com/i/status/1324751067721031680 - Anonyymi
Joe,Joe,Joe....!!!!
- Anonyymi
Sano vaan loppuun asti Joenpohja?
- Anonyymi
Kolminkertainen Uraa Toveri Joelle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kolminkertainen Uraa Toveri Joelle!
Tovereiden lauluja Uraa!
https://www.youtube.com/watch?v=XjVnbVStaDA - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kolminkertainen Uraa Toveri Joelle!
Hih, huvittaa persujen katkeruus🥴
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tovereiden lauluja Uraa!
https://www.youtube.com/watch?v=XjVnbVStaDAEikö samaa laulettu suomeksikin 1970 luvulla tovereiden pioneerileireillä ?
- Anonyymi
Biden roikkuu vielä hirressä, sanokaa mun sanoneen. Lisäksi Salekin onnitteli jo petturia ennen aikaisesti, kuuluu samaan mätisäkki sakkiin.
- Anonyymi
Jenkkien "vasemmisto" vastaa Suomen Kokoomusta. Mistään sosialismista tai kommunismista on aivan turha edes kirjoittaa.
- Anonyymi
Suomen "suomalaiset" vastaavat jenkkien intiaaneja. Sillä erolla etteivät suomalaiset ole kulttuurisensitiivejä vaan niitä saa pilkata.
- Anonyymi
sale ostaa bideeltä hävittäjiä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse814620Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763627Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.632062Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1281125
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 49979
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891