Biden valittiin. USA ja sen mukana koko läntinen kulttuuripiiri vajoavat syvään henkiseen pimeyteen ja rappioon. Bidenin agendalla kun on Lähi-idässäkin PLO:n ja Hamasin rahoittaminen ja Israelin painostus, jatkaa siitä mihin Obama lopetti.
Kiiina ja Iran jätetään huomiotta ja tarmo suunnataan Venäjän painostukseen. Seikka jolla ei ole mitään merkitystä kun Iran samaan aikaan rakentaa pää märkänä atomiaseita.
CNN-kanavan agitaattorit ja agentit, ne Göbbelsit, toden totta osasivat työnsä.
Yksi hyvä aikakausi päättyi kun
32
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Venäläisenä, en parempaa voisi toivoa, kuin Trumpin vaalioikeudenkäyntejä ja vaalijärjestelmän syyllistämistä. Selkkaukset ja myllerrykset USA:ssa ovat isänmaamme etu.
- Anonyymi
Trump ja Biden - mediaimperiumien kuvitteelliset paha- ja hyvä poliisi. Maailma hytkyy USMedian aivopesupenkissä illasta toiseen. Jokaiselle jotakin , keppiä ja porkkanaa - nyt EU pehmitetty , Nobel tulossa supersankariparille Biden /Harris. Obama perusti nobelarvovallallaan ISISin. Biden ei uskalla kuin pienten kimppuun - luultavasti rupeaa aseistamaan anarkistiryhmiä Euroopassa ja Kaukoidässä.
- Anonyymi
” Selkkaukset ja myllerrykset USA:ssa ovat isänmaamme etu.”
Ja venäläisen turha haave!
- Anonyymi
Kaikkea se rättivääpeli onkin taas keksinyt:
Biden tuo uutta toivoa maailmalle!
Uusnatsi: "Yksi hyvä aikakausi päättyi, kun Biden valittiin."
Paljon onkin USAssa natseja. Trumpia äänesti yli 70 milj. ihmistä, useita miljoonia enemmän kuin 2016. On iso natsivaltio, jo ihan pelottaa. - Anonyymi
Kamala Harris on nimensä mukaisesti kamala. Vie maataan ja maailmaa rappion kuiluun.
- Anonyymi
Hillitön propaganda ja Trumpin demonisointi 4 vuotta sekä "myöhästyneet" äänestysliput kantoivat hedelmää, Republlikaanit eivät osanneet varautua tällaiseen masinoituun, vapaamuurarien johtamaan, salaliittoon.
- Anonyymi
Joko Trump on ilmoittanut hakevansa turvapaikkaa luotanne Pietarista?
- Anonyymi
Suomenkin säälitttävät mediat kävivät USAn pressanvaalikampanjaa koko ajan, neljä vuotta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomenkin säälitttävät mediat kävivät USAn pressanvaalikampanjaa koko ajan, neljä vuotta.
Eli Trump kaatui kun Suomen lehdistö ei kannattanut... niinkö?
- Anonyymi
Trump ei aloittanut yhtään sotaa kuten muilla sen maan pressoilla on ollut tapana. Sekö teki hänestä epäihmisen ?
- Anonyymi
Ei,vaan yleinen tollous,jota ihailevat vain uusnatsit.
Tyyliin kuului diktaattorien nuoleskelu ja demokratioiden ahdistelu,
- Anonyymi
Taas näitä oikeisto pellejä.
- Anonyymi
Jos bidenin voitosta haluaa hakea jotain hyvää, niin ehkä muslimit vaeltavat jatkossa Euroopan sijasta USA:an.
- Anonyymi
Eivät vaella, koska jäävät kiinni jo lentokentän passintarkastuksessa! Ei jenkkeihin mennä helposti etenkään muslimimaista!
- Anonyymi
Biden on kokenut ulkomaanasioissa. Ollut kongressin ulkoasiainvaliokunnassa pitkään. Ei ole Kremlin juoksupoika, mikä tietty kenkuttaa stallareita ja Petrosnoin trolleja.
- Anonyymi
Ei sitä bideä ole vielä valittu. Se tapahtuu vasta 2kk päästä, kun valitsijamiehet sen tekevät. Mutta nyt on ilmaantunut ongelmia ja voi olla että vankilanportit kolisee.
- Anonyymi
Ei Trumpia sentään vangita vaan auringonlasku odottaa...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Trumpia sentään vangita vaan auringonlasku odottaa...
Puhe olikin Bidenista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhe olikin Bidenista.
Äärioikeiston enkelit laskeutuvat ufoaluksillaan taivaasta, pelastavat Trumpin ja kaikki muut ammutaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhe olikin Bidenista.
"Puhe olikin Bidenista."
Kyllä tähän keskusteluun mahtuu molemmat!
- Anonyymi
Yksi hyvä aikakausi päättyi kun Biden valittiin.”
Se kausi oli ”hyvä” vain palstan stallareille!
Normaaliolot palautuu ja SE on hyvä asia!- Anonyymi
----Se kausi oli ”hyvä” vain palstan stallareille!-----
Tuolla ylempänä ketjussa joku huuhaa nimittelee Trumpin kannattajia natseiksi. Voisitteko te räyhääjät sopia keskenänne kumpia trumpilaiset ovat, natseja vai stalinisteja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
----Se kausi oli ”hyvä” vain palstan stallareille!-----
Tuolla ylempänä ketjussa joku huuhaa nimittelee Trumpin kannattajia natseiksi. Voisitteko te räyhääjät sopia keskenänne kumpia trumpilaiset ovat, natseja vai stalinisteja.Hevosenkenkäteorian mukaan molempia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
----Se kausi oli ”hyvä” vain palstan stallareille!-----
Tuolla ylempänä ketjussa joku huuhaa nimittelee Trumpin kannattajia natseiksi. Voisitteko te räyhääjät sopia keskenänne kumpia trumpilaiset ovat, natseja vai stalinisteja.Miksi! Emme ole stallareitten kanssa samaa mieltä mistään! Tuskin siitäkään!
Trump oli ja on äärioikeistolainen republikaani, mutta jostakin syystä häntä fanittaa venäläiset, stallarit ja P-Korea.
Ja mainitut vastustaa Bideniä, koska tämä oli este uudelleenvalinnalle!
- Anonyymi
Trumpin vaalipetospuheet ovat saaneet kannatusta toistaiseksi vain Moskovasta.
Siellä aina ystävä!
Sekä toki länsimaiden äärioikeistolta.- Anonyymi
Ja höpö höpö! Porvari kannatti vakaata Bideniä eikä huithapeli Trumpia. Stallarit koki Trumpin omakseen!
- Anonyymi
-----Trumpin vaalipetospuheet ovat saaneet kannatusta toistaiseksi vain Moskovasta.
Sekä toki länsimaiden äärioikeistolta.----
Kumpaa noista kahdesta edustavat ne yli 70 000 000 Trumpia nyt äänestänyttä ja 2016 lähes yhtä monta ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
-----Trumpin vaalipetospuheet ovat saaneet kannatusta toistaiseksi vain Moskovasta.
Sekä toki länsimaiden äärioikeistolta.----
Kumpaa noista kahdesta edustavat ne yli 70 000 000 Trumpia nyt äänestänyttä ja 2016 lähes yhtä monta ?Trumpia kannatti äänestyksessä pääasiassa republikaanit, jotka ovat oiealla USA:n demokraattisesta puolueesta.
Nämä asiat ovat kuitenkin suhtaallisia! Kannattaa muistaa, että USA:n demokraattinen puolue hujeltaa kaukaa oikealta ohi Suomen Kokoomuksesta! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
-----Trumpin vaalipetospuheet ovat saaneet kannatusta toistaiseksi vain Moskovasta.
Sekä toki länsimaiden äärioikeistolta.----
Kumpaa noista kahdesta edustavat ne yli 70 000 000 Trumpia nyt äänestänyttä ja 2016 lähes yhtä monta ?Bideniä äänestäneet 74 000 000 eivät tiedä vaalipetoksista mitään.
Ne ovat huonon häviäjän - Trumpin - valeita saaden tukea Euroopan äärioikeistolta sekä Moskovasta.
Trumpia toki äänesti 70 miljoonaa rehellistä republikaania. AntoivatTrumpin huijata itseään jo toisen kerran.
- Anonyymi
USA:ssa alkaa uusi valoisampi ja demokraattisempi aika - näin Joe Biden aikoo muuttaa Amerikkaa:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/51d4106f-5831-4609-a177-24cbeb0f34d2
Nyt viitsii taas lähteä Amerikan reissulle! - Anonyymi
Trumpilaisuus painetaan Amerikassa maanrakoon, eikä sitä sieltä enää valtaan päästetä. Neljä vuotta olivat amerikkalaisille yhtä traumatisoivat kuin Sipilän hallituskausi suomalaisille.
- Anonyymi
---- yhtä traumatisoivat kuin Sipilän hallituskausi suomalaisille.----
Tosi traumaattista joillekin kun maa saatiin nousuun, työttömyys aleni ja BKT nousi. Sitä ei kestä kukaan, eihän.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2772885Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka472280Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1131717
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771161