kuntottava työtoiminta25km

Anonyymi

mä käy kuntouttavassa työ toiminnassa matka25 km pitää mennä
pyörällä kun ei ole julkista liikennettä täälklä maakunnassa
tule 9 euroo plussa päivä

8

65

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      olet tosi sinnikäs. Moni olisi luovuttanut. kymmenen pistettä ja papukaijamerkki, kuten ennen muinoin tavattiin sanoa

    • Anonyymi

      Mäkin kuntoilen kotona, ja teen samalla kotitöitä ja saan 68 e päivä ansiosidonnaista. Vie olisi ensivuosi kokonaan, sitten 6 kk töitä ja taas pääsee ansiosidonaniselle.

    • Anonyymi

      Etkö lukenut aloitusta tai ymmärtänyt että kulkee pyörällä 25km suuntaansa ja sinä reteilet tekemättömyydellä.

      • Anonyymi

        Kaikkea voi sanoa ja kirjoittaa, mutta kaikkea ei tarvi uskoa!


    • Tsemppiä sinulle!

    • Anonyymi

      Niimpä muuten ei kannata uskoa ihan jokaista kirjoitusta heh sen voi kylläkin uskoa että joku syö kaurapuuroa joka aamu.

    • Anonyymi

      Sain kerran karenssin kun en suostunut polkemaan 30 km yhteen suuntaan työkokeiluun. Maantietä pitkin vieläpä ja talvella olis pitänyt polkea. Haistatin vitut työkkärin ämmälle ja haukuin sen lyttyyn kunnolla. Sanoin sille että teen pimeitä töitä niin paljon kun ehdin.

    • Anonyymi

      Tuohan on nimensä mukaisesti kuntouttavaa, 50km päivässä pyöräilyä, niin kyllä kunto kohoaa. Eipähän tarvitse enää illalla kalliille kuntosalille mennä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      95
      11986
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      107
      9076
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      127
      5046
    4. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      101
      4258
    5. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      81
      4204
    6. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      38
      4177
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3943
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3729
    9. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3613
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3585
    Aihe