Hehkutus ei ota loppuakseen suomen mediassa.
Suomen media ja Joe Bidenin hehkutus.
3
77
Vastaukset
- Anonyymi
Tuntuu kuin kaikki olisi palannut normaaliin tilaan.
Minä olen lukenut vain yhden jutun Bidenistä hiljattain. Se oli Ylellä. Siinä kerrottiin muun muassa Bidenin taipumuksesta keksiä päästään sankaritarinoita itsestään, ja hänen tavastaan käyttäytyä häiritsevästi naisia kohtaan. Kerrottiin paljon muutakin; perhetaustaa, poliittista historiaa jne. Mutta minulta kyllä puuttuvat asennelasit, joilla tuollainen on hehkutusta.
Olen sillä kannalla, että Trumpia on käsitelty Suomen mediassa poikkeuksellisen ankarasti. Tämä on vain oma näkemykseni, ilman tutkimustietoa, eikä sillä siten ole juurikaan merkitystä. Silti näissä jutuissa tahtoo olla sitä, että niitä katsellaan ideologisten lasien läpi. Samanlainen juttu poliittisesta idolista ja poliittisesta vastustajasta tulkitaan usein ihan eri tavoin. Idolia on törkeästi loukattu, ja vastustajan suhteen oltu liian helläkätisiä. Ei se objektiivisuus siis lukijan päässäkään ole niin mutkatonta, vaikka selvää onkin, että yksikään uutisjuttu ei voi olla täysin objektiivinen, vaikka siihen kaikin tavoin pyrittäisiin. Kyse on aina valinnoista ja näkökulmista.- Anonyymi
Kaikkia USA: presidenttejä hehkutetaan ja haukutaan tilanteen mukaan. Ei tässä Trumppi poikkea. Jos Trumpista on kerrottu sinusta negatiivisesti, se on johtunut Trumpin omasta käytöksestä. Luet vain twiitit ja katsot videot hänestä niin aiellä ne on ne uutiset, ei niitä tarvi keksiä.
Biden on demokraatti, joka tietenkin puolustaa äänestämistä, sillä sehän juuri demokratian ydin. Mutta sekin on totta, että USA:n demokraatit ovat enemmän oikeistopuolue kuin meidän Kokoomus. Kokoomus olisi jenkkilässä kommunistinen puolue, sillä mitä olen ymmärtänyt he ajavat esim. julkista koulutusta. Ja USA:ssa se on sosialismia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1642579Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668