Tammikuussa,jos korona sallii...tännehän jäätte tukemaan islamia ja marinia.Minä menen sinne minne marin jakoi ne meitin rahat.
Muutto varmistui Italiaan
26
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Italiassa niitä vasta onkin sinne ne laivat niitä kuskaa.
- Anonyymi
Niin on suomalaisten rahatkin...
- Anonyymi
Muista tukea Salvinia ja muita paikallisia,
jotka yrittävät pitää itku silmässä
maansa puolta.
saksa ajatti sille ”silakkaliikkeen” huutamaan nyrkit pystyssä,
kun paikalliset olivat sulkemassa meritietä siirtolaisilta.
ja suomalaiset sossut/ suvakit ajatti sen sekopääaatteen suomeen.
Jokainen tällainen jalanjälki vie saksaan.
Ihan jokainen. - Anonyymi
Nää on hauskoja nämä isänmaalliset.
- Anonyymi
mikä sä sitten olet?
- Anonyymi
Tragikoomisen hauskoja. Joka päivä täällä on joku nettiperseilijä muuttamassa milloin minnekin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mikä sä sitten olet?
Valistunut arvaus kokemukseen perustuen: Luultavasti hän on epäisänmaallinen, Suomen lipun kiroaja ja sodan tilanteessa käpykaartilainen sekä muiden veronmaksajien maksamien verojen verovaroilla elelevä.
- Anonyymi
Hyyvee matkoo.
- Anonyymi
Hohhoijaataas... Taasko olet lähdössä? Kuinka monta vuotta olet sitä mamuksi lähtöä täällä palstalla jo uhonnut?
- Anonyymi
Amerikkaan muutto lie epäonnistui kun Trump petti......
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Amerikkaan muutto lie epäonnistui kun Trump petti......
Niinpä. Pääsisi nyt raukka edes ruotsinlaivalle asti joskus käymään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä. Pääsisi nyt raukka edes ruotsinlaivalle asti joskus käymään.
teillä vanhuksilla riittää ylimielisyyttä.
Mikään ei ole totta, ennekuin on itse nähnyt ja kokenut.
Siksi suomi sukeltaa nyt ja syvältä.
Ei auttanut lähimmäistä, kun apua tarvitsi.
Sitä siis saat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Amerikkaan muutto lie epäonnistui kun Trump petti......
Ei taida työttömälle onnistua kun tarvitsee viisumin. 😂
- Anonyymi
Italia on hyvä maa. Siellä ei ole, eikä tule maahanmuuttajia.
- Anonyymi
Heh hehhee,,, ei vai? Hyvä vitsi.
- Anonyymi
Itse harkitsen muuttoa sellaiseen maahan, jossa ma mut eivät ihan heti pääse vallankahvaan. Jenkeissähän niitä on jo niin paljon, että voittavat äänestämisen.
Unkari esim. kiinnostaa. Helsingissä ei enää kohta, kun korona on ohi, voi asua. Tutkijoidenkin mukaan, lähes kaikki ma mut muuttavat jollain aikavälilä pääkaupunkiseudulle. Ja koronan jälkeen näitä "hädän alaisia" taas tulee ovista ja ikkunoista. Vasinkin tämän hallituksen ja EUn myötävaikutuksella. Pitäähän suuryritysten, jotka EU:tä pyörittävät, saada halpatyövoimaa.- Anonyymi
Haluat siis lähteä mamuksi sellaiseen maahan, jossa muualta tulleita mamuja pidetään kolmannen luokan ihmisinä ja sorretaan joka käänteessä? Onnea matkaan, sillä sitä todella tarvitset siellä!
- Anonyymi
Hyvää matkaa emme jää kaipaamaan moisia luusereita mutta pääsetkö oikeasti edes siihen lähi bupiin voi olla sekin matka liian pitkä.
- Anonyymi
Kunhan korona helpottaa lähden Unkariin eläkepäiviä viettään.Siellä ei matut juhli.
- Anonyymi
Et sinäkään sinne pääse.
- Anonyymi
Kannattaisi samaan syysyyn muuttaa vähän pidemmälle, pois EU:n alueelta.
- Anonyymi
Italiassa on suhteellisestikin liki kaksi kertaa enemmän muslimeja kuin Suomessa. Ja tietysti absoluuttisesti moninkertaisesti.
Olisi aika kamalaa jos joku öyhö vaihtaa kotimaata tuollaisella tietopohjalla.
Mutta trollihan tuo on.- Anonyymi
Persujen maailma rajoittuu kämpän, lähiräkälän ja sossun väliselle akselille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persujen maailma rajoittuu kämpän, lähiräkälän ja sossun väliselle akselille.
Olipas typerä kommentti, kertoo karua kieltään kommentojasta itsestään
- Anonyymi
Pakolaisia pakoon Italiaan? Aloittaja menee nyt ajatusmatkailullaan ojasta allikkoon.
- Anonyymi
Onko italian kieli jo opeteltu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658