Venäjällä on kymmeniä vakoojia tiedeyhteisössä Suomessa. Koska tiedämme sen, että lähes kaikki tiedemiehet ovat ateisteja ja uskovaiset kristityt ovat isänmaallisia, niin jokainen vakooja on todennäköisesti ateisti.
Ateistit ovat kaiken muun pahan lisäksi isänmaan vihollisia ja vieraan maan vakoojia!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007609724.html
Ateistit vakoojina
22
72
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi parjaat venäläisiä kristittyjä vakoilijoita? He tekevät arvokasta yhteistyötä perussuomalaisten kristilliskonservatiivien kanssa. Molemmat ovat oikeistolaisia arvokonservatiiveja.
Lopeta siis parjaaminen. - Anonyymi
Taas on puurot ja vellit sekaisin.
Terveisin uskonto väki olette se uhka. - Anonyymi
Jutussa venäläinen herra kertoo Venäjän vakoilusta Suomessa. Ettei hän vaan ole ylin vakoilija, ylitse kaikkia muita?
- Anonyymi
Taas jännä aloitus, mitähän seuraavaksi?
- Anonyymi
Eikö Tiitisen listaa vieläkään uskalleta julkaista 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Itse asiassa hänellä on toinen listakin.
Miksi hän sai korkeapalkkaisen työn eduskunnasta SUPO:sta potkujen jälkeen?
Sitä ette te tavalliset mutatien tallaajat ette tiedäkkään.
He he.
- Anonyymi
Ironista kuinka venäläinen vakooja jää itse kiinni.
"Venäjällä on kymmeniä vakoojia tiedeyhteisössä Suomessa."
Kannattaa opetella suomea vähän paremmin. - Anonyymi
Suomessa toimivat vakoojat ovat kommunisteja.
Kommunistit ovat ateisteja.
Ateistit ovat vakoojia.
Ateistit ovat isänmaan vihollisia.
Eivät silti ihan kaikki. Yksi ateisti on kansallismielinen ja isänmaan ystävä. Häntä syytetään murhan yrityksestä. Hän yritti murhata kristityn uskovaisen miehen.
Miten siinä niin kävikään? Kristitty uskovainen mies on ateistin vihan ja väkivaltaisuuden uhri: ateisti yritti murhata hänet ja tahtoo siis murhata kristittyjä uskovia miehiä (miksei myös naisia). :)- Anonyymi
Jussikin on oikeastaan ateisti, tietää ainakin että kristinusko on 100% puppua.
- Anonyymi
Osa ateisteista on vakoojia, osa muuten vain isänmaan vihollisia monikulttuurisuuden ihanteen vuoksi. Haalivat maahamme niin paljon muslimipakolaisia kuin vain mahdollista eivätkä pidä sitä uhkana länsimaiselle demokratialle ja maamme perinteisille kristillisille arvoille. Muslimit tuhoavat jopa humaanien ateistien utopian toimivasta tasa-arvoon perustuvasta yhteiskunnasta, mutta heitä tänne vihervasemiston johdolla ateistit lisää tahtovat saada.
Isänmaan vihollisia ovat monet ateistit ja vain harvat kansallismielisiä vihapuheiden pitäjiä, rasisteja, väkivaltaisia ja murhiin valmiita (uhreina etenkin kristityt uskovaiset). - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osa ateisteista on vakoojia, osa muuten vain isänmaan vihollisia monikulttuurisuuden ihanteen vuoksi. Haalivat maahamme niin paljon muslimipakolaisia kuin vain mahdollista eivätkä pidä sitä uhkana länsimaiselle demokratialle ja maamme perinteisille kristillisille arvoille. Muslimit tuhoavat jopa humaanien ateistien utopian toimivasta tasa-arvoon perustuvasta yhteiskunnasta, mutta heitä tänne vihervasemiston johdolla ateistit lisää tahtovat saada.
Isänmaan vihollisia ovat monet ateistit ja vain harvat kansallismielisiä vihapuheiden pitäjiä, rasisteja, väkivaltaisia ja murhiin valmiita (uhreina etenkin kristityt uskovaiset).Kirjoitit kylläkin maailmaa syleilevistä liberaali humanisteistista jotka elävät omassa kuplassaan.
- Anonyymi
Ovatko? Ainakaan Venäjä ei ole enää kommunistinen. Päinvastoin, Venäjän johtajat ovat nykyisin kristittyjä ja kirkko on muutenkin korkeassa arvossa. Jos Venäjällä nykyisin pilkkaa kristinuskoa, voi siitä joutua linnaan. Venäjä ei ole Neuvostoliitto ja kommunismi ei enää ole vallassa Venäjällä.
Venäjän vakoojat ovat nykyisin pitkälti kristittyjä.
- Anonyymi
Hmmm... Et ole tainnut huomata, että Venäjä ei ole enää kommunistinen valtio ja Venäjän johtajat ovat hyvissä väleissä kirkon kanssa. Kirkon pilkkaamisestakin voi helposti joutua Venäjällä vankilaan.
Ateismi on pikemminkin katoamassa Venäjältä ja valtaosa Venäjän vakoojista on kristittyjä. He toki ovat ortodokseja eivätkä luterilaisia, mutta silti...- Anonyymi
Ortodoksi koodarit, mustahattu hakkerit ovat vapaan maailman pahimpia vihollisia.
Putinin kremlinejä. - Anonyymi
Miten päin on?
Olivatko Putin ja muut ateistikommunistit false flageja ja oikeasti ortodoksikristittyjä Neuvostoliiton aikana?
Vai ovatko he nyt false flageja ja edelleen ateisteja niin kuin olivat Neuvostoliiton aikana?
Ei heidän uskonsa ole miksikään muuttunut. Ovat edelleen ateisteja, vaikka näyttelevät kristittyä, koska siitä on heille nyt hyötyä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten päin on?
Olivatko Putin ja muut ateistikommunistit false flageja ja oikeasti ortodoksikristittyjä Neuvostoliiton aikana?
Vai ovatko he nyt false flageja ja edelleen ateisteja niin kuin olivat Neuvostoliiton aikana?
Ei heidän uskonsa ole miksikään muuttunut. Ovat edelleen ateisteja, vaikka näyttelevät kristittyä, koska siitä on heille nyt hyötyä.Ateismi ei ole uskonto.
Helvetin jankkaaja.
- Anonyymi
On kahdenlaisia ateisteja: isänmaan ystäviä ja isänmaan vihollisia.
Isänmaan ystävät ovat tyypillisesti huonosti koulutettuja duunareita tai koulupudokkaita amiksesta. He kuuluvat äärioikeistoon: ovat skinejä, nihilistejä, anarkisteja, natseja ja fasisteja. He käyttävät paljon päihteitä ja käyttäytyvät huonosti. Ovat kansallismielisiä ja äänestävät sen mukaan. Hyväksyvät väkivallan ja murhat uskonnollisia vähemmistöjä kohtaan (myös kristityt ovat nykyään vähemmistö). He vastustavat muslimien maahanmuuttoa ja islamisaatiota ja yleensä monikulttuurisuutta. He ovat kansallismielisiä ja "Suomi ja suomalaiset ensin" periaatteen kannattajia. Monet ovat EU-vastaisia.
Isänmaan viholliset ovat tyypillisesti korkeasti koulutettuja ja jopa tiedemiehiä, joista osa on vakoojia. He ovat kommunisteja tai vihervasemmistolaisia, sivistyneitä ja hyvin käyttäytyviä selvinpäin, mutta humalassa rellestävät ja huoraavat minkä ehtivät. Ovat kansallismielisiä vastaan ja monikulttuurisuuden puolesta. Haalivat Suomeen mahdollsimman paljon muslimipakolaisia. Eivät hyväksy väkivaltaa ja ankaria rangaistuksia terroristeille, väkivaltarikollisille, varkaille, ryöstöjä tehneille ja seksuaalirikoksia harrastaville muslimeille. He tuhoavat suomalaisen kansallisperinnön monikulttuurisuuden (ympärileikattujen tummien poikien) kiimassa ja ovat EU:n liittovaltion myönteisiä.- Anonyymi
Uskominen tekee ihmisestä mustavalkoisen. Ja sairaan, Surullista.
- Anonyymi
Unohdit liberaalit oikeistolaiset ja muut ahneet isänmaan petturit, jotka myyvät tehtaansa kansainvälisille eläkerahastoille ja venäläisille raharikkaille maansa maaseudulla.
Kepukokkeleita eivät kiinnosta mikään muu kuin oma lompakko.
Halpa vierastyövoima mistä vaan, myös muslimimaista elätettävien pakolaisten lisäksi.
Halvat huorat maailmalta myöskin ovat hyödyksi vanhentuneiden vaimojen tilalle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskominen tekee ihmisestä mustavalkoisen. Ja sairaan, Surullista.
Olen erimieltä, miespuoliset homot ovat ensisijainen vihan kohde sitäpaitsi.
- Anonyymi
Ateisti kommunisti on kuitenkin lopulta oikeassa koska uskonto höpinät ja jumaluus houreet on pelkkää satua.
- Anonyymi
Venäläiset vakoilijat ovat Putinin ortodoksimafian jäseniä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p646225Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813896Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242851- 232400
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452282Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61709Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy851332- 341291
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201266