Maassamme rehottavasta maahanmuuttajien nuorisojengirikollisuudesta. Sisäministerin vastuulla on maamme sisäisäinen turvallisuus. Missä viipyy hänen kannanotto maatamme vavisuttavasta turvallisuusuhasta?
missä sisäministerin kommentit?
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt taisi Mariaa omat koirat purra. Kui käy kannatuksen, kun kansalaisten silmät avautuvat mariatytön ja pekkapojan aikaan saannoksista.
- Anonyymi
Ja juuri tuli 54 uutta ja al holin leiriltä vaikka sitä ei kerrottu uutisissa. Terrorismi tulee olemaan joka vuotista täälläkin kun menee muutama vuosi.Onneksi en asu Helsingissä ja kohta siellä alkaa tippumaan asuntojen hinnat ja se onkin sitten raju pudotus ja ihmiset muuttaa pois.
- Anonyymi
Poismuuttoa on tapahtunut jo vuosia, tosin pois Helsingin itäisistä kaupunginosista kaupungin länsipuolelle, esim. Lauttasaareen, missä hermo lepää.
Varsinkin lapsiperheet ovat muuttaneet, sillä itäisissä lähiöissä lapsi voi joutua luokkaan, missä hän on opettajan lisäksi ainoa suomalainen.
- Anonyymi
Ohisalo jahtaa sitä kännipäissään someen kirjoittanutta uhkaajareppanaa. Ei ehdi puuttua pikkujuttuihin.
- Anonyymi
Ja välittää paskat Suomen tavalisen kansan uhkaajista ja ryöstelijöistä.
- Anonyymi
Blondilla riittää pelkoa yhden some kirjoittajan takia. Nämä muut voi huoletta unohdella.
- Anonyymi
Kuuluu poliisille tämä juttu. Lienee ministerin vastaus.
- Anonyymi
Justiinsa tätä ilmiötä valkopestiin aamu tvssä. Siellä ministeriön ja lastensuojelun ihmiset todistivat, miten resurssit ovat riittämättömät erityistä huomiota tarvitsevien lasten auttamiseksi ja miten päihteet ovat suuressa osassa tässä ilmiössä.
Ensinnäkin maahanmuuttajanuorten jengit ovat kaikkialla Euroopassa väkivaltaisia ilman päihteitäkin. Islamilainen kulttuuri kasvattaa heidät siihen.
Kotouttamiseen satsatut resurssit ja miljardit menevät hukkaan.
Ohisalo ei pitäisi tuoda yhtään enää, vaan keskittyä palauttamiseen, kansalaisuuksien poistamiseen ja suljettuihin keskuksiin laittamista. - Anonyymi
Voisi nyt kommentoida, kun ei ole kyse mistään yksittäistapauksesta tekijoitä ja tapauksia on noin 100 - 150 arviolta. Ei taida kantti riittää vasta Suomen kansan kysymyksiin tuolla hörhöllä.
- Anonyymi
Mitähän kyselytunnilla vastaa, vai onko pois sieltä. Varma on, ettei suoraa vastausta tältä mätäministeriltä saa.
- Anonyymi
Huumeet vapaaksi ja rajat auki.
- Anonyymi
tulossa on lisää nappisilmiä, seuraava kysymys
- Anonyymi
seuraavaksi lehdistönvapauksiin puututaan ettei tule ilmi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708