Putin on jo lausunut julki alasammutun helikopterin miehistön ja pian on seremoniat
pidetty ja on koston aika,sillä se tulee varmasti!
pidetty ja on koston aika,sillä se tulee varmasti!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Venäjä ei jätä ikinä Armeniaa Erdoganin ja isisin armoille ,ja tämä Armenian yläpuolella tapahtunut provokaatio ei anteeksipyytämällä parane ,sillä
ennemmin Armeenia liittyy ederaatioon kuin että se jää yksin hullun Turkin presidentin ja hänen terroristiensa armoille,saatte todeta tämän lähiaikoina!
Venäjä pitää jo Armeniaa omana alueenaan ja sillä on puolustussopimus tämän pienen kristityn kansan kanssa eikä edes Iran puutu siihen että Putin tekee sotajohtonsa kanssa selväksi ettei
koneita eikä miehiä Armenian alueella ammuta mistään ilman kovaa hintaa!
Aserbaistan ei ole sunnimuslimi valtio ja tätä riitaa ei olisikaan tullut ilman sairasta Turkin johtajaa joka näyttelee kaikkien musulmannien veljeä vaikka on suurin Iranin vihollinen!
Harva tietää sitäkään että sunnien påeriaatteeseen kuuluu että jokainen shiia on tapettava maan päältä!Itseasiassa shiiat ja kristityt ovat todellisuudessa lähenpänä toisiaan kuin shiiat ja sunnit!
Turkki ampui venäläishävittäjän alas,mitä teki venäjä? Aivan oikein ei mitään
Toki Kremlin on pidettävä perinteelliset hautajaiset ja läheisten palkitsemiset reiluilla mitalleilla ja leskeneläkkeellä,mutta älä veljeni murehdi ,koston aika ei ole kaukana eikä se jää tulematta,sillä Venäjä pitää jo Armeniaa omana territorinaan ja siellä ei shiiat eikä sunnit hypi silmille!
Asepaiskastanilla on ikävä tapa paiskoa aseitaan rajojensa ulkopuolelle.
Azerbaidzan on turkkilainen valtio ja siten Turkin liittolainen. Venäjä ei uskalla hipaistakaan Azerbaidzania.
Toivottavasti myös syyrialaiset vielä kostaa Putinille.
Hahah, ai kostaa uhdelle harvoista liittolaisistaan :)