Azalia Minipillerit

Anonyymi

Moikka! Oon 17 v ja oon nyt 2 levyllistä saanut syötyä Azalia minipillereitä ja toivon että kaikki minulla on normaalisti. Rinnat kipeät olleet varmaan nyt jo neljättä viikkoa iho aika huonossa kunnossa huonovointisuutta tulee aina milloin sattuu ja ruokahalu vähentynyt. Mietin myös että kun aloitin pillerit kun kuukautiseni silloin alkoi sen jälkeen oli tismalleen oikeaan aikaan normaalit menkat ja nyt olisi pitänyt 2 päivää sitten alkaa mutta ei oo kuulunut. Käytämme myös minipillereiden lisäksi keskeytettyä yhdyntää en halua että lasti menisi sisälleni, joten raskaana oleminen olisi HYVIN alhaista ellen nyt touhutipoista jotenkuten ole tullut vaikka minipillerit onkin? Olen lukenut netistä vain kuinka kaikilla heti lähti kuukautiset mutta mulla tuli ne yhdet normaalisti ja nyt ei oo kuulunut että voiko kuukautiset lähteä milloin vain pillereitä syödessä? Joku kokeneempi vois auttaa mua tänkans😅

3

10314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo siis meilläki oli aalia minipilsut mut lopetettiin ne ja alettiin käyttää kumia on paljo luotettavampi kun mitkään minipilsut:)

      • Anonyymi

        minkälaisia oireita sulle tuli niiden kanssa?


    • Anonyymi

      Ite oon syöny nyt jonku 1,5kk samoja pillereitä ja menkat menny kyl ihan sekasin. Ekat menkat kesti jonku viikon ja nyt tän hetkiset menkat ollu kaks viikkoo ja loppua ei näy. :)
      Jonku verran kyl kuivattaa, mut muuten en oo huomannu mitään muita sivuoireita.
      Mitä nyt lukenut muitten kokemuksia tietyistä pillereistä, nii yhteenvetona et kaikki pillerit ei vaan yksinkertasesti sovi kaikille. Ja noi sun oireet on kyl sellaset et lääkäriin vaan ja vaihtamaan merkkiä. Tästä aloituksesta tietysti jo muutama kuukaus vierähtäny..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      168
      6305
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      77
      3663
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      112
      3557
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      75
      2855
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      44
      2420
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      54
      2212
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      120
      1795
    8. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      375
      1284
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      54
      1268
    10. Miten kuvailisit kaivattusi ulkonäköä....

      ..sun ystäville?
      Ikävä
      54
      1014
    Aihe