Itävalta tiukentamassa linjaa islamilaiseen radikalismiin: Hallitus ehdottaa ennaltaehkäiseviä pidätyksiä, tukien eväämistä ja imaamirekisteriä. Hienoa Itävalta! Suomessa sama käyttöön heti. Ensimmäiseksi tulee pidättää sisäministeri ja ulkoministeri. Välitön säilöönotto noille terroristien kotiuttajille. Sen jälkeen kaikki muslimirikolliset samalle leirille edellä mainittujen kanssa.
https://yle.fi/uutiset/3-11644384
Itävalta tiukentaa linjaa radikaali-islamiin!
27
<50
Vastaukset
- Anonyymi
No nyt aloittaja sanoit oikeat toimintamallit asian hoitamiseen hyvä !
- Anonyymi
Aloittajan on oikealla asialla!
- Anonyymi
Hirvittävää rasismia :D
- Anonyymi
Aloittjan tiedot naistenlehdistä
Vihreet on oikeis y opuolue joka ajaa kokoomuksen kanssa eoäkepuyken katkaiisuaj a ja yritystukee saastuttville suuråritykislle upm. Rau t aruukki, vikinlvebeeet, jne.
Kansalle vihrsst haluu kuankuluja kuin kokoomus- Anonyymi
Aloittaja lukee rikostilastoja - ei naisten lehtiä, kuten vastikkeettomat vihervassarit piriklinikan odotushuoneessa.
- Anonyymi
Hirttäminen olisi taloudellinen vaihtoehto
- Anonyymi
Hirttolavalle mahtuisi ehkä samalla muutama suomalainen poliitikko?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hirttolavalle mahtuisi ehkä samalla muutama suomalainen poliitikko?
vaikka useampikin vihervassari...ja tarvittaessa toinenkin erä, jos ja kun lavalle on tunkua.
- Anonyymi
Onpa itävallalla rasistinen logiikka.
T: Ohari, Kommari -Marin, antersoni - Anonyymi
Itävallassa löytyy oikeaa munaa! Ennalta ehkäisevät pidätykset kuulostavat erityisen hienolta. Näitä uutisia lisää Euroopasta. Suomessa täytyisi kansan ottaa kovempi komento terroristeja hyysäävien vihervasemmistopoliitikkojen kohdalla. Painetta lisää, jotta nähtäisiin antavatko nuo viidennen kolonnan viherkommarit sittenkin pelolle valtaa.
- Anonyymi
Onko Itävallalla rekisteri myös muista uskonnollisista johtajista, papeista ja vastaavista? Jos ei niin tuskin onnistuu imaamirekisterikään. Eli populisti tuossa esittää katteettomia lupauksia tietäen että ne eivät voi toteutua.
- Anonyymi
Niin onhan moisille rekistereille huutava pula, koska kristityt papit ja budhalaismunkit on siellä jatkuvasti katkomassa kauloja ja kiljumassa ”Allahu Jeesus” tms? :)
Annamunkaikkikestää! :/
- Anonyymi
Vanha kunnon "Pitkien puukkojen yö" -voisi toimia eräänlaisena maahantunkeutujien karkottimena Itävallassa. Matu-väkivaltaan tulee vastata vielä kovemmalla väkivallalla. Itävalta Rules!
- Anonyymi
Zyklon puhdistaa loput bakteerit.
- Anonyymi
Muslimirikolliset ja radikaali-islamistit saadaan nujerretuksi vain voimankäytöllä. Dialogi on hyödytöntä pippelinnypläystä silloin, kun dialogin kohdehenkilö harjoittaa kommunikointia vain puukolla, rekka-autolla, kalasnikovilla, pommiliiveillä, jne.... mutta lyijyyn tuokin saasta pysähtyy, ja näin ongelma on takuuvarmasti ratkaistu tämän uhkaavan henkilön kohdalta. Voisi toimia stadin puukkomatuihinkin?
- Anonyymi
Äärimmäinen pettymys allekirjoittaneelle oli, kun suomen poliisi jätti lahtaamatta turun puukottajan. Tuo läjä olisi pitänyt ampua katuun. Oikeuslaitos taputteli marokkolaiselle naisten teurastajalle marginaalituomion, vailla terrorismisyytettä. Kohtahan tuo Sipilän kutsuvieras jo vapautuu ja on kotoutusohjelmassa vahvasti mukana. Kela-Gold takaa tuollekin tulevaisuuden....
- Anonyymi
Mistä muuten johtuu, ettei Unkarin pääkaupungissa Budapestissa ole ollut havaittavissa matuväkivaltaa, ei matujen tekemiä raiskauksia, eikä myöskään islamistiterroristien iskuja? Lähestulkoon kaikissa muissa Euroopan pääkaupungeissa näitä on riittänyt uudeksi normaaliksi asti. Tarvitaan enemmän räikeämpää vastakkainasettelua, ja riittäviä kavennuksia matujen oikeuksiin! Unkarissa tämä asia on ymmärretty, ja nyt myös ilmeisesti Itävallassa.
- Anonyymi
Johtuiskohan ollenkaan siitä, et Unkarissa on muslimeita hulppeat 0,06 % väestöstä? Eli vähemmän ku buddhalaisia (0,1 %).
- Anonyymi
EU:n sisäinen vit*uilu Unkarin suuntaan on loppunut. Oletteko panneet merkille kuinka hiljaista on ollut ja samassa suhteessa kun muslimien tekemät iskut raiskaukset, jne ovat ihanassa suvaitsevassa länsi-euroopassa lisääntyneet. Totuuden esiin tulo tukki euroopan idiootti suvakkipoliitikkojen turpavärkit. Jopa berliinin mummo on älynnyt pitää despoottisen naamansa kiinni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
EU:n sisäinen vit*uilu Unkarin suuntaan on loppunut. Oletteko panneet merkille kuinka hiljaista on ollut ja samassa suhteessa kun muslimien tekemät iskut raiskaukset, jne ovat ihanassa suvaitsevassa länsi-euroopassa lisääntyneet. Totuuden esiin tulo tukki euroopan idiootti suvakkipoliitikkojen turpavärkit. Jopa berliinin mummo on älynnyt pitää despoottisen naamansa kiinni.
No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
- Anonyymi
TÄ!?
*Hieroo silmiään*
Mitä tä hä tää EI voi olla totta!?
YLE UUTISOI TOLLASTA!?
Siis: _YLE_!
Nyt pelottaa! Onko maailmanloppu tulossa, kun YLElläkin aletaan kertoa totuuksia? - Anonyymi
Nyt olisi Aatu 2:lle oikeita kohteita leiritettäväksi.
- Anonyymi
Itävallassahan on oikea meininki. Respect! Toivottavasti tuo eurooppalainen henki laajenee myös muualle. Musut sullottava tavarajuniin ja junat vaikka väkisin turkkiin!
- Anonyymi
Rikollisten musulistien raadot on hyödynnettävä lahtauksensa jälkeen bio-diesel prosessissa. Edes hieman vastiketta.
- Anonyymi
Nyt on Austriassa oikea "tatsi". Toivottavasti sama leviää koko eurooppaan.
- Anonyymi
Aloitus on Ihana uutinen! Lisää tätä!
- Anonyymi
Suomen täytyy heti puolueettomana EU valtiona heittäytyä Itävallan linjalle. Kaikki suomen moskeijat on tyhjennettävä radikaaliaineksesta, eli oikeammin saattaa täysin tyhjiksi. Pidätetyt tuhat numeroiset muslimiradikaalit ynnä muut vastikkeettomat kuunsirpinuskonnon hyödyttömät elätit tulee ohjata (pakottaa) kuntouttavaan työtoimintaan, eli louhimaan/perustamaan teitä, rakentamaan rautateitä, sukeltamaan/ruoppaamaan suväväyliä, perkaamaan....vtu ihan mitä tahansa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763627Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1291132
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1441069- 49979
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891