Koulutusta ja terveydenhoitoa vai lisää maahanmuuttajia?

Anonyymi

Kaikkeen ei valitettavasti ole varaa. Maahanmuuttajien kulut ovat paisumassa yli Suomen bruttokansantuotteen. On selvää että Afrikka on pohjaton kaivo joka heinäsirkkalauman lailla syö koko satomme. Sipilän hallitus joutui leikkaamaan kaikesta koska maahanmuuton kulut ovat syönneet kaikesta, mutta koska se oli Sipilän hallitus eikä Soinin hallitus, ei ulkomaanavusta ja esim. maahanmuuttajien aiheuttamista kuluista uskallettu rasisti leiman takia leikata riittävästi vaan leikattii koulutuksesta ja terveydenhoidosta. On selvää että tarvittavat järkevät leikkaustoimen piteet voi vaan suorittaa yksi puole ja se on Persussuomalaisten puolue. Siksi voi selkeästi havaita nyt että suomen valtavirta on kääntymässä Perussuomalaisille myönteiseksi. Vain pieni ja ääneksä räyhääjä äärivasemmisto jaksaa enää häiriöidä ja hyökkäilä Perussuomalaisia vastaan.

16

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri näin. Vihreät sekä SDP ja Vasemmistoliitto-puolueet voitaisiin lähettää Afrikkaan kehitystukiaisen muotona, tulisi suomalaisten maksamille veroille oikeasti vastiketta.

    • Anonyymi

      "kulut ovat paisumassa yli Suomen bruttokansantuotteen"

      No eipä ole! Lopeta jo tollainen valheiden levittäminen.

      • Anonyymi

        Vasemmisto ja Vihreät ovat muuttuvia puolueita, Ruotsissa on Vihreät muutaman prosentin luokkaa ja paikallinen Vasemmisto on pelkkä vanha vitsi joka ei naurata ketään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vasemmisto ja Vihreät ovat muuttuvia puolueita, Ruotsissa on Vihreät muutaman prosentin luokkaa ja paikallinen Vasemmisto on pelkkä vanha vitsi joka ei naurata ketään.

        Miksi persut sitten kovasti vihreitä pelkäävät?


      • Anonyymi

        Lopeta itse valehtelu ja tuhlaaminen samalla. Onhan ne paisumassa jos kolmannes valtion budjetista on velkarahaa.


    • Anonyymi

      Tälläistä mölinää tulee kun ei tiedä mistään mitään:))))

    • Anonyymi

      Eiväthän persut koulutusta tarvitse ja lääketiedekin on salaliittoa ja mädätystä.

    • Anonyymi

      voi kysyä myös että persut vai sivistyneet ihmiset, jos aletaan asioita vastakkain asettelemaan.

    • Anonyymi

      Menikö miljoonat ja miljardit sekaisin? ” Maahanmuuttajien kulut ovat paisumassa yli Suomen bruttokansantuotteen.”
      Sumen bruttokansantuote on noin 240 miljardia Euroa ja maahanmuuton kustannukset on noin 400 miljoonaa Euroa.

      • Anonyymi

        Persun käsityskyky on rajoittunut, oli sitten kyse tavallisesta palstapersusta tai sitten jostain kansanedustajasta. Nollien lukumäärän merkitys on liian iso asia ymmärrttäväksi. Tämä tuli viimeksi ilmi, kun persut esittivät varjobudjetin, jossa oli puolen miljardin aukko.


      • Anonyymi

        400 miljoonaa oli se positiivinen kuva jota tarjottiin, mutta ei mennyt läpi, eikö kulupuolella ole 1.4 miljardia noihin maahanmuuttoon menneitä verovaroja. Tulopuolella pelkkä nolla. Tappiolla siis rahallisesti vähintäänkin tuon 1.4 miljardin verran.


    • Anonyymi

      Maahanmuuttto rahoitetaan nostamalla pääomaveroja, jotta yrittäjät saisivat halvempaa työvoimaa.

      • Anonyymi

        Työvoimaa? Ruoskallako ne töihin pakotetaan?


    • Anonyymi

      "Maahanmuuttajien kulut ovat paisumassa yli Suomen bruttokansantuotteen. "

      Älä hölmö valehtele. Tai valehtele vaan. Annat mehevän kuvan persujen pahnanpohjimmaisten typeryydestä.

    • Anonyymi

      No se on varmaa,että matujen tulo syö Suomen kansantaloutta täysin tarpeettomasti ja kysymyksessä miljardien täysylöspito per vuosi.

      Ongelmia ostetaan "Porvoon mitalla" ja reilusti ylikin, tuollapa pyörii video IS sivuilla Oulun kaupunginvaltuuston kokouksesta, missä muuan afrikkalainen valtuutettu ( vihreät) puhuu palkkionsa eteen todella karkeita ja sekoilee kuin olisi aineissa.

      Tämä siis Vihreiden valtuutettuna Oulussa. Voikohan alemmas enää vajota, valtuutetun valinnassa? Voi hyvällä syyllä sanoa: Suomi on mädätetty valtiona.

    • Anonyymi

      Ehdottomasti koulunkäyntiin. Maahan ainakaan ei saa kukaan muuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      272
      3412
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1883
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      29
      1549
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1421
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1068
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1024
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      67
      963
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      816
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      717
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      706
    Aihe