Vain presidenttiys suojaa oikeudelta ja vain vallankaappaus mahdollistaa presidenttikauden jatkumisen. Vallankauppaus taas pitää myydä suurella vaalipetossalaliitolla, jota avittamaan on luotu jopa oma paranoidinen salaliittouskonto ja kultti QAnon.
USA: Vallankaappaus vai vankila?
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Joukkopsykoosin paranoia.
- Anonyymi
Kun huomioidaan vain äänet, jotka suomalaisessa vaalijärjestelmässä hyväksyttäisiin, niin Trump voitti vaalit ylivoimaisesti: 306 - 232.
Vain vaaliuurnilla annetut äänet ja laillisesti annetut ennakkoäänet (jenkeissä ns. absentee ballots) ovat ääniä, joiden antaminen voidaan kontrolloida niin, ettei niitä voida kerätä kylillä painostamalla tai lahjomalla tai tehtailla toisten puolesta.
Kaikki muut äänestystavat näköjään olivat alttiita massiiviselle vaalivilpille- Anonyymi
Tämä oli Ilta-Sanomien uutiskommenteissa aikaleimalla 17:02
Poistettiin myös esikaupunken ääntenkeruuviesti. Ballot harvesting. - Anonyymi
"laillisesti annetut ennakkoäänet (jenkeissä ns. absentee ballots) ovat ääniä, joiden antaminen voidaan kontrolloida niin"
Kerrohan minulle miten postiäänestyksessä käytetty mail-in-ballot eroaa absentee ballotista?
- Anonyymi
Vaalituloksia on manipuloitu.
- Anonyymi
Selkeimmin rötöstelty (ja valitettu jo vaalipaivänä) myöhässä säkkikaupalla tuotujen mukaanottamisesta lain vastaisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Selkeimmin rötöstelty (ja valitettu jo vaalipaivänä) myöhässä säkkikaupalla tuotujen mukaanottamisesta lain vastaisesti.
Miksi nämä ääniväärennökset alkoivat virrata laskentapaikoille niin myöhään?
- Anonyymi
Kuolleetkin äänestivät eikä demarit huomaa taikka myönnä mitään vilppiä.
- Anonyymi
Ei ole mitään näyttöä sitä että kaikki kuolleet olisivat äänestäneet Bideniä, myös Trump on saattanut saada joitain kuolleiden ääniä. Voi olla että molemmat osapuolet on yrittäneet vilppiä mutta mitään eivät kyllä tule ikinä tunnustamaan.
- Anonyymi
Tilanne on niin mätä ja demokratianvastainen, ettei tuomareiden objektiivisuuteen voi luottaa ollenkaan. Demokraatteja, kiristettyjä, uhkailtuja, agendamedian aivopesun uhreja... tavallisia ihmisiä siellä ja jotkut moraalittomia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133892Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2023758Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791318- 1301202
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1591173- 531075
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924