Voi halavattu tuota Mikko Kekäläistä ruikuttamassa jossain päin Afrikkaa.
Siinä käveli juomapullonsa kanssa kun pienempi tyttö kantoi mukanaan juoma-astioita.
Olisi nyt ollut apuna.
Tuommoisen matkoja vielä rahoitetaan.
Oisi nuokin rahat annettu suoraan kohteeseen.
Surkeaa!
Nenäpäivä 13.11.2020
Anonyymi
2
97
Vastaukset
- Anonyymi
Hävetti.
- Anonyymi
Miksei lapsen isä auttanut? Oliko viettämässä siestaa?
Näin pätkän jossa isä ja poika uurastivat tiilitehtaalla. Hankkivat rahaa maksaakseen talonsa. Siinä oikea avustuskohde. Toisin kun majassa makoilevat miehet, joiden ainoa tehtävä on pitää muija paksuna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843272
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821279Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825