Mitäs Isopersut tähän?

Yhdysvaltalaismedian ennusteet: Biden voittamassa Georgian, Trump Pohjois-Carolinan – vaalien lopputulos olisi Bidenille 306–232
Julkaistu: 13.11. 21:45
Demokraattien Joe Biden on voittamassa taakseen Georgian osavaltion, istuva presidentti Donald Trump taas Pohjois-Carolinan, kertovat CNN:n ja NBC:n ennusteet.
Tämä tekee 306 valitsijamiestä Bidenille ja 232 Trumpille. Kyseessä ovat viimeisien jäljellä olevien osavaltioiden ennusteet.
28<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Amerikan kansa on sanonut persulle ei.

Äänestä

Kait se pitää ranteenaukaisuvälineitä lähetä etsimään.

Äänestä

Valitsijamiehet isänmaallisina amerikkalaisina tietenkin tulevat äänestämään Trumpin presidentiksi, siitä ei ole epäilystä.

Äänestä
  • Trumpetti taisi olla saksalainen. Minkä maalainen lienee Bideé?

    Äänestä


  • Tässä muuten näkyy sinisellä ne paikat, missä käytetään demokraattien Dominion-vaalipetos koneita. Jännä yhteensattuma, eikö totta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tässä muuten näkyy sinisellä ne paikat, missä käytetään demokraattien Dominion-vaalipetos koneita. Jännä yhteensattuma, eikö totta?

    Debunkattu.

    Äänestä

Köysi on katsottu valmiiksi,pitää enää löytää sopiva puu

Äänestä

Teiltä bideekohkaajilta puuttuu lähdekritiikki. Roskamedia ei ole luotettava lähde.

Äänestä
  • Mv-paska pitäisi saada jaettua painettuna syrjäseutujen sähköttömiin savuihin.

    Äänestä

ETTÄ MITÄH ! NE vaalithan on USAN sisäiset vaalit, ja toivottavasti rehelliset, ja sen äänestystuloksen mukaan mennään, kuten he siellä asiat päättävät.
Ainoa toive meillä perussuomalaisilla on, että tuleva USAN presidentti on Jeesuksen johdatukseen uskova Kristitty, toisin kuin vihreät hornan pimeyden zompit.,

1Äänestä
  • Kun Trump lähtee USA pääsee pois pimeästä keskiajasta

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kun Trump lähtee USA pääsee pois pimeästä keskiajasta

    Tuskin, jos vaihtoehtona on Biden.

    Äänestä

Biden Joosepista tuleepi uus presidentti, ja niin se vaan on notta tuli Rumppi-poijaallen kalossin kuva ahteriin ja se on kuulkaas sitten loppu herran ylöspito ja hyysääminen sekä lähtö Valakoosesta talosta muuta kortteeria kahtelemahan.

Näin mää oon sen tuumannu vaan mitenkäs se lienee näitten kotomaisten pikkurumppien, elikkästä persuloisten tuntehien kanssa, notta ottaako eturaivon ja takaraivon väliseen raivoon mitenkä ikävästi, vai joko ootta hampahat purrehet yhtehen ja ottaneet niin ko miehet häviön ottavat kattomalla uuren suunnan ja uuret kamppailut, eikä tämän värny-Rumpin ottehella, joka pillittää kun pahainen kakara kun vähän muksuja tuloopi?

Äänestä
  • Kuka maksaa suomen pikkupersujen mielenterveyskulut?

    Äänestä

  • Pikkupersut = vasemmisto?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pikkupersut = vasemmisto?

    Vasemmistossa on paljon kaappipersuja.

    Äänestä

ainoa mitä sä teet tässä on julistat vihaasi
suomalaisia ja suomea kohtaan.

olet tehnyt omasta häpeästäsi kimaltavan kakun jota juhlit

Äänestä

Eiks ne tumpelot ole saaneet vieläkään niitä vaalilippusiaan lasketuksi?

Äänestä

Kaikenlaisissa fantasioissa te elättekin :D Tulkaa jo pois sieltä, tänne reaalimaailmaan. hopi hopi....

Äänestä

Ei ne persut, vaan vasemmistolaiset persujen päähän hilluvat USAN vaaleilla joutessaan velkarahalla.
Ameriikassa on rahaa ja miljardeja jokaisella omaisuutta. Toisin, kuin suomessa perseaukiisilla.
Persut tekevät työtä ja vaurastuvat, kuten Sauli Niinistökin sanoi vain työtätekemäällä elintaso nousee ja kun tämä ei sitten uppoa vasemmistolaisiin, kylläpäs kaikkea muuta höpötöksiä ja mikä naurettavinta se vappusatanen.

Äänestä
  • lisään tuohon vielä....ei ollutkaan millä maksaa, kun toiset eivät ruvenneen maksamaan

    Äänestä

  • Tuoltako se maailma näyttää persulasien läpi katsottuna? Ihanko Amerikassa on kaikki rikkaita?

    Äänestä

Tumppi sanoi, että olipa Valkoisessa talossa tammikuussa sitten kuka tahansa eli äijä alkaa luovuttamaan.

Äänestä

bidenistä tulee dementoitunut nukkehallitsija

Äänestä

Trump ei ole vieläkään tunnustanut tappiotaan 3. marraskuuta pidetyissä presidentinvaaleissa.
Yhdysvaltain presidentti Donald Trump kertoo Twitterissä, että lakimiehet pitävät ”tärkeän tiedotustilaisuuden” kello 19 Suomen aikaa republikaanipuolueen tiloissa.

Trumpin mukaan lakimiehet kertovat ”hyvin selvästä ja toteuttamiskelpoisesta tiestä voittoon”.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yhdysvaltalaismedian ennusteet: Biden voittamassa Georgian, Trump Pohjois-Carolinan – vaalien lopputulos olisi Bidenille 306–232
Julkaistu: 13.11. 21:45
Demokraattien Joe Biden on voittamassa taakseen Georgian osavaltion, istuva presidentti Donald Trump taas Pohjois-Carolinan, kertovat CNN:n ja NBC:n ennusteet.
Tämä tekee 306 valitsijamiestä Bidenille ja 232 Trumpille. Kyseessä ovat viimeisien jäljellä olevien osavaltioiden ennusteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu