https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007617855.html
"Suomalaisprofessori: 60 prosenttia koronatartunnoista tulee kotona – tämän vuoksi koti on Suomessa riskipaikka.
Korona tarttuu herkästi, kun perheet ovat kotikaranteenissa samassa taloudessa."
Just joo, kyllähän se korona leviää kotona, kun kotona on koronaan sairastunut ja terveet oleskelevat samassa tilassa monta tuntia päivässä ja nukkuvat samassa huoneessa ja tällaisia ei edes karanteenisäännöt koske, jotka samassa taloudessa asuvat ja saavat liikkua vapaasti muiden ihmisten joukossa.
Asiantuntijat syytävät sellaista puppua, että karanteenissa olevan kanssa voi muut perheenjäsenet oleskella ja elää normaalia elämää.
Eikö nämä tajua, että samassa taloudessa karanteenissa olevat pitää pyystellä kotona, koska hehän oireettomia koronan levittäjiä ovat, kun ovat altistuneet koronan saaneen karanteenissa olevan erittämille viruksille.
Ei tule tartunnat kotoa, jos ei ole korona tartuntaa saanut ja käyttää maskia, kaupassa käydessään, eikä ole ulkomailla matkustellut, eikä käynyt yökerhoissa, ravintoloissa, baareissa, eikä yleisö tapahtumissa.
Taas yritetään leimata koteja, että sinne tyhjästä ilmestyisi korona viruksia ja ne siellä tarttuisivat kotona oleviin, ei todellakaan.
Kovasti yritetään saada ihmisiä uskomaan, että juu, kotona se korona tartunta tulee, vaikkei koronaa kotona edes olisi, ettei vaan matkailua, yökerhoja ja baareja enää kukaan muistaisi koronan tartuntapaikkoina, joista korona on tarttunut ja levinnyt.
Korona ei kotona leviä, jollei korona tarunnan saanutta siellä ole.
Ei leviä korona kotona, proessori valehtelee
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
MIKÄ ON PROESSORI?
- Anonyymi
No se on näitä nettipersujen juttuja. Jokainen nettipersuhan tietää parhaiten miten mm. tartuntataudit leviävät ja miten niitä torjutaan.
- Anonyymi
Lestadiolaiset levittävät korona-virusta,
heillä on niin isot perheet,
että pelkkä oman perheen kokoontuminen
ylittää rajoitukset,
paikalla on kerralla 10 - 19 henkilöä saman pöydän ääressä,
kun perheissä on lapsia 8 - 17,
näin ne lestadiolaiset koronaa levittävät!
(alle 8 lasta/perhe on syntiä - on ehkäisyä käytetty- hyi hyi),
15 lasta/perhe on normiperhe lestoilla ja oikein hyvä uskovainen pesue. - Anonyymi
No kiskokaas hysteerikot kotonakin pellenaamarit päähänne.
- Anonyymi
Tuo professori on hysteerikko.
Kas, kun ei reuho samalla tavalla influenssa aikana ja totea, että influenssa tarttuu kotona.
Influenssaan kuolee suomessa joka vuosi tuhansia, eikä siitä meuhkata, kuten koronasta.
- Anonyymi
Juu, on se ikävää, kun joutuu käymään töissä ja koulussa ja siten kuljettaa kotoa virusta ja kaikki kodin ulkopuolisetkin sairastuvat!
Kotijoukot, pysykää kaikki kotinne sisäpuolella, niin moni ulkopuolinen säästyy tältäkin taudilta! - Anonyymi
Professori se varsinainen päästöjen aiheuttaja on, että talvellakin suosittelee tuulettamaan kotia koronan takia, kehuu, että asunto saadaan viileäksi talvella tuulettamalla kunnolla.
Ei talvella tuuleteta asuntoa, koska menee energiaa asunnon lämmittämiseen ja mitä silloin on hyötyä energia tehokkaasta talosta, jos asuntoa tuuletetaan, että asunnon lämpötila laskee alle 18 asteeseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2772885Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka472280Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1131717
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771161