... korjaantuu syrjäytyneitä tukemalla ja paapomalla. Suomeksi sanottuna lahjoitetaan heille veronmaksajien rahoilla aina uusimmat puhelimet, pelit, fillarit, potkulaudat ja merkkivaatteet ettei tarttis tuntea itseään huono-osaiseksi ja ryhtyä rosvoilemaan.
Ei puhettakaan mistään ojennuksesta, saati rangaistuksesta.
Ohisalon mukaan maturikollisuus...
8
54
Vastaukset
- Anonyymi
Ohisalo antais pyssyt ni ei satu niin paljon kun ampuu suomalaisen.
- Anonyymi
Ohisalo on suomen historian epäonnistunein ihminen, turhake
- Anonyymi
Juu, kusiletti lisää vain valtion kustannuksia vaatimalla lisää sosiaalipuolen henkilöstöä veronmaksajien taakaksi.
- Anonyymi
Raha yleensä auttaisi syrjäytyneen pelastamiseen. Mutta sitä ei suomalaisille siihen tarkoituksern jaeta, koska vain matuilla on ihmisarvo.
- Anonyymi
Ruotsissa kaksi törkeää maturikollista vapautettiin vankilasta heti tuomion julistamisen jälkeen. Heille järjestettiin yhteiskunnan varoista suuri järjettömän kallis asunto kaupungin keskustasta. Siivooja palkattiin hoitamaan siivouksen useampana päivänä viikossa. Niin paljon ilmaista ravintolaruokaa kuin halusivat ja jaksoivat syödä. Kalliita kylpylä- ja ulkomaanmatkoja useita vuodessa. Kaiken tämän tarkoitus oli kohdella rikollisia niin hyvin, etteivät nämä halua tehdä rikoksi. Koko ajan kun yhteiskunta maksoi satoja tuhansia kruunuja kuukaudessa matujen jumaliseen kohteluun, tekivät nämä rikoksia niin paljon kin ehtivät. Jäivät lopulta kiinni poliisiaseman räjyttämisestä ja selvisi, että valtisa passaaminen oli antanut aikaa tehdä rikosia enemmän, kuin jos ei olisi passattu.
VÄHÄ-ÄLYISEMPÄÄ toimintaa saa hakea kuin mitä oli noiden maturikollisten valtaisan kallis hyysäys verovaroilla. No, Ohisalo pystyy samaan. - Anonyymi
Pakkotöihin nuokin lurjukset, niin on muuta tekemistä kuin ryöstellä ja rötöstellä.
- Anonyymi
Tuuo ajatukset ovat puhdasta hulluutta. Parasta hänessä on vihreiden kannatuksen tuhoaminen alle 10%
- Anonyymi
Muistakaa punikkihallituksen perusasiat, arvopohja ja jakamaton ihmisarvo. Mitä sitten lienevätkin mutta niillä mennään. Kansalaiset tulkoot toimeen miten parhaimmaksi näkevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383829Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362964Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65741
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22718