Aina kun näen Halla-ahon

Tulee mieleen 2015 ja persuhallituksen maahan päästämät 35 000 pakolaista. Persut eivät lupauksistaan huolimatta estäneet pakolaisvöyryä.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Valitettavasti en asu Halla-ahon vieressä enkä istu eduskunnan lehterillä. Joten en näe Halla-ahoa jatkuvasti.
Harmihan se on, että vuonna 2015 ei eduskunnassa ollut muita puolueita kuin Perussuomalaiset, eikä edes oppositiossa ollut ketään. Valitettavva on, mutta kaikki 35 000 pakolaista sai turvan, kodin ja vapauden. Joten homma hoidettu.

Äänestä

Perussuomalaiset pettää aina.

Äänestä
  • Takit on liukastettu pyörimisliikkeen maksimoimiseksi.

    Äänestä

Ai se olikin joku sipilä, joka kutsui taloonsa maahanmuuttajia, mutta ei sitten antanutkaan taloaan heille.

Äänestä

Miten Halla-aho liittyy tuohon asiaan??? Hän ei ollut 2015 hallituksessa mukana, ei edes eduskunnassa vaan europarlamentissa. Puheenjohtajanakin oli silloin vielä Soino.

Äänestä
  • Ketä oli?

    Äänestä

Halla-ahon voi tavata öyhöttämässä vaaliteltalla, puoluetoimistolla myös.

Äänestä

Taasko viherpuna väiverö valehtelemassa julkitörkeällä tavalla. Koskas Suomessa on ollut perussuomalaisten johtama hallitus?

Kokoomus ja Kepu nuo partapojat 2015 liputti Suomen Kelan asiakkaiksi, miten vaikeeta voi olla totuudessa pysyminen?

Äänestä

Käsitätkö, se ei ollut Halla-Ahon toive, sen veivät esim. Soini läpi luuseriporukan kanssa.

Äänestä
  • Hallajussi ja Lindström saivat näyttää kykyjään Sipilälle ja Orpolle, mutta kengän kuvat persiille vain.

    Äänestä

Eivätkö ne muut niitä päästäneet kuin persut?
Aloitus on tyyppiesimerkki virhevasemmistolaisen epärehellisyydestä.

Äänestä
  • Vihreät olisivat kinunneet niitä lisää kymmenkertaisen määrän, mutta ne loppuivat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vihreät olisivat kinunneet niitä lisää kymmenkertaisen määrän, mutta ne loppuivat.

    Ne repivät p*rseensä kun Venäjä laittoi itäväylän kiinni!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ne repivät p*rseensä kun Venäjä laittoi itäväylän kiinni!

    Venäläisiä olisi alettu syyttämään hybridihysteriasodankäynnistä Suomea vastaan. Niiden oli pakko sulkea raja.

    Äänestä

Häe ennemmin Juha. Soinilaiset suvakit oli mukana samassa porukassa.

Äänestä
  • Pitääkin kysyä yksi olennainen kysymys. Oletko aloittaja suvakki? Ja eikö ole hyvä että tuli tämä vyöry?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tulee mieleen 2015 ja persuhallituksen maahan päästämät 35 000 pakolaista. Persut eivät lupauksistaan huolimatta estäneet pakolaisvöyryä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu