Ajatuksia mitä mahtaa olla kyseessä?
Lammas suden vaatteissa
15
269
Vastaukset
- Anonyymi
No se jumalan karitsa varmaan.
- Anonyymi
OINAS 🤣
- Anonyymi
Seurakunnan pastori tai johtaja, joka onkin ihan oikeasti Jumalan mies ja hänen asiallaan.
- Anonyymi
Isolla vai pienellä asialla.... vai aisalla?
- Anonyymi
En ole käynyt kahden pastorin alla mutta pääsin pakenemaan. No on ne usko, ja na. näin aikuisiällä sitä tajuaa, mitä se tarkottaa että "en usko OIKEIN".
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole käynyt kahden pastorin alla mutta pääsin pakenemaan. No on ne usko, ja na. näin aikuisiällä sitä tajuaa, mitä se tarkottaa että "en usko OIKEIN".
vähän hoikempi seurakuntalainen kun olin mutten tarpeeksi varoissa niin papeista pääsee eroon alle aika yksikön jos ei murhaa, valehtele ja raiskaa. Ihan miehiä ovat tai sit oli taas hyvä käsikirjotus; se luultavasti.
- Anonyymi
Lammas haluaa laitumen kaikki heinät itselleen.
- Anonyymi
Kuulostaa soluttautujalta. Eli ei mikään paha tilanne. Aika haastava kuitenkin. Pahempi tilanne olisi toisin päin eli susi lammasten vaatteissa, koska se tarkoittaa petollisuutta ja teeskentelyä. Tsempit!
- Anonyymi
Yksikään lammas ei uskalla mennä suden asussa susia vakoilemaan 🤣
- Anonyymi
Ne on uudestikastajia, jotka houkuttelee ihmisiä pyydyksiinsä moni eri konstein.
- Anonyymi
Ja sudet sai taas lapsia syödäkseen, kerrotaan laulunsanoissa.
https://www.youtube.com/watch?v=0LdE1Xi--Ss - Anonyymi
https://youtu.be/1vz36YymUQs
Luukkaan evankeliumi: 13:32
Biblia (1776)
Luuk. 16:13 Ei yksikään palvelia taida kahta herraa palvella; sillä taikka hän yhtä vihaa ja toista rakastaa, eli yhdessä hän kiinni riippuu ja toisen katsoo ylön. Ette taida palvella Jumalaa ja mammonaa.
Repent- Anonyymi
koronaan tukehdutte 😷
- Anonyymi
Kehtaamisessa meinaa huvittunutta vapaasti ajattelevaa maskinkäyttäjää? Älkää antako kenenkään eksyttää itseänne🩸
- Anonyymi
😷🤣😷 menehdytte Koronaan se on jo päätetty.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064592Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293403No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 411438
- 361353
- 381206
- 141102
- 1591026
- 27998
- 6944