Tähän ollaan nyt virallisesti tultu: muslimit uhkailevat, että jos valtaväestö ja valtio tee kuten he haluavat, alkaa sota. Löytyykö valtamediasta?
"Arabipuolue uhkaa sisällissodalla, jos ruotsidemokraatit pääsevät valtaan – ”Olemme valmiita!”
Arabipuolue vihaa ruotsidemokraatteja mutta sympatisoi sosiaalidemokraatteja.
Ruotsissa vasta perustetun Arabipuolueen (Arabiska partiet) puoluesihteeri Krar Al-hamede sanoo, että järjestö on huolestunut ruotsidemokraattien kannatuksesta ja syyttää puoluetta rasismista.
Krar Al-hamede korostaa Youtube-videolla, että jos ruotsidemokraatit pääsevät valtaan, arabipuolue aloittaa sisällissodan Ruotsissa. Tulevan sodan tavoitteena on kaapata valta Ruotsissa aseellisesti sekä kyberhyökkäyksillä.
Videopuheesta myös paljastuu, että arabipuolueella on lonkeroita kaikkialla maassa pohjoisesta Haaparannasta ja Piteåsta etelään Skåneen. Puolueen pääkallopaikka on kuitenkin Keski-Ruotsi mukaanlukien Tukholma.
– Olemme valmiita heti … sillä hetkellä, kun ruotsidemokraatit saavat vallan maassa, epädemokratia kumotaan … ja sitten myös Ruotsin laki kumotaan … sitten julistetaan sisällissota …, sanoo arabipuolueen puoluesihteeri Krar Al-hamede.
Arabipuolue vihaa ruotsidemokraatteja mutta sympatisoi sosialisteja, ja videolla sosiaalidemokraattinen puolue todetaankin ”hyväksi puolueeksi”.
Järjestö kuitenkin ilmoittaa, että sillä on tiettyjä vaatimuksia myös sosiaalidemokraateille tulevissa neuvotteluissa. Samaan aikaan puolue julistaa suoraa terroria ja väkivaltaa vastustajiaan vastaan.
Puoluesihteerin tavoitteena on saattaa ruotsidemokraatit ja muut yhteiskunnalliset toimijat oikeuden eteen, jos heillä on mielipiteitä, jotka eivät ole arabipuolueen linjan mukaisia.
Puoluesihteerin ilmoitus on merkittävä, sillä aivan jokapäiväistä ei ole, että länsimaissa toimiva maahanmuuttajapuolue kertoo suoraan tavoitteekseen vallankaappauksen.
Lähteet Youtube, Svenska morgonbladet."
- Kansalainen
Arabipuolue uhkailee sisällisodalla ruotsissa
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Voin jo kuulla ensimmäisten islamistien viattomien uhrien jälkeen kuinka suvakkipuoli kovaan ääneen parjaa äärioikeistoa tapahtuneesta...
- Anonyymi
Taitavat päättäjätasolla jossain haluta sisällissotaa jossain pidemmällä tulevaisuudessa kun keittävät kansakuntaa hiljakseen tällä tavoin.
- Anonyymi
"Ihanaa, että emme ole kulkemassa Ruotsin tietä"
- Anonyymi
Lue Aftonbladet.se jos et puhu Ruotsia, niin käännä Google kääntäjällä sieltä löytyy tietoa ja muistakin jutuista.
- Anonyymi
Ja PVL piti lakkauttaa, koska heidän ihan vaan väitettiin suunnittelevan sisällissotaa. MUTTA! Lyödäänkä vetoa, ettei ihan julkisesti sisällissodalla uhoavaa ”rauhanuskontolaispuoluetta” tulla laukkauttamaan sitten kirveelläkään? :) Koska *köh* lakihan on kaikille sama, eikö?
Ja mitäs suvakit nyt tähän, jotka ootte kovasti kailottaneet että ihan kukkupuhetta että Ruotsissa nyt mitään matujen aiheuttamia sisällissotia syttyisi. :) Islam edelleen rauhan uskonto? :)
- Anonyymi
Sisällissota peruttu!
Arabipuolue näyttäis saittinsa perusteella olevan lakkautettu, ja puolueen perustajakin on passitettu ”hattelmalaan” eheytymään!
” Vaikka puolue vaatii, että jäsenten on tullut viettää nuhteetonta elämää viiden vuoden ajan ennen liittymistä, 33-vuotiaalla perustajalla on tuomio Malmön käräjäoikeudesta vuodelta 2017. Määräys psykiatriseen hoitoon on tullut laittomista uhkauksista sekä häirinnästä.”
Ois kyl kiinnostanu tietää et monta kannattajaa tolla arabipuolueella oli, et olisko niillä ollu ees jotain saumoja swedudemujen yli miljoonaa kannattajaa vastaan!? :) :/- Anonyymi
Väkivaltaisia islamisteja ei tarvita kuin pieni murto-osa pelottamaan demarien kannattajilta paskat housuun. Kantaväestö on pelkkiä pehmenneitä lampaita, jotka mieluummin korjaavat asenteitaan uusien isäntiensä mieliksi ja juoksevat pakoon kunnes pakopaikkaa ei enää löydy.
- Anonyymi
Eikö persutkin unelmoi jatkuvasti sisällissodasta.
- Anonyymi
No ei tosiaan. Mutta kuinka kauan ihmiset haluavat pelkää pelossa kyy povellaan ja vihollinen muuriensa sisällä?
Macronin ja ranskan politiikka saavat aikaiseksi muslimien sotahaluja käytännössä jo pelkillä pilakuvilla... ei kyllä povaa sopuisaa tulevaisuutta.
https://yle.fi/uutiset/3-11649219?fbclid=IwAR0vX2W6ttlLc2kp6k24rpxwqSTkoHdnwrG-TXSfEXBEso523UYaXG3_rcU
- Anonyymi
Jos tämä on täysin totta, niin hyvä vaan jos alkaa sisällissota. Sanon näin ihan vain sen takia, koska jos sellaista kuohuu jo pinnan alla voimaakkaasti, niin parempi että tämä paska hoidetaan nyt sitten saman tien pois alta, mahdollisimman pienillä ihmisuhreilla ja pienemmässä mittakaavassa, kuin 10 vuoden päästä, kun puolue on vielä voimakkaammin verkostoitunut ja levinnyt myös Suomeen, mahdollisesti myös Norjaan. Kyllähän nuo terroristit tietävät että sisällissodan syttyessä, Ruotsi saa apua Suomelta. Joten paska valuu meidänkin tonteille, Ruotsin typeryyden takia.
- Anonyymi
Sisällissota tuskin tulee kerralla vaan pienissä osin - ja jännitteet kasvavat tästä eteenpäin vielä vuosikymmeniä - ehkä jopa vuosisatoja.
Alun alkua tämä kyllä selvästi jo on.
- Anonyymi
Sitä saavat mitä ovat tilanneet.
- Anonyymi
On niillä rotilla luulot-GHÄHÄHÄHHÄHÄHÄHHÄHUUUuuu.
Karkuunhan ne hatkii pitkin saharaa, imaaminsa etummaisena ja loput makaa turnipsikuopassa koko kööri, kun alkuperäiset asukkaat saa tarpeekseen. - Anonyymi
Missä euroopan maassa muslimit alkavat hyökkäilemään
ja vaatimaan omaa valtiota? kuten kosovo serbiassa.
Näin tulee jokatapauksessa vääjäämättä ennenpitkää käymään... - Anonyymi
Ruotsalaiset joutuvat vielä taistelemaan maastaan
- Anonyymi
Saapa nähdä onko kahtiajakautuneesta ruotsista enää taistelemaan yhtään mistään. Siinä kohtaa kun poliisi ja armeijakin ovat pahasti miehitettyjä, alkaa olemaan finaalin lähtölaskut horisontissa.
- Anonyymi
Kun meillä on suvakit päättämässä asioista niin osassa suomeakin on kohta sharialaki.
On TÄYSIN sairaalloista ettei Islamia saa kritisoida kun sitä käyretään poliittisena välineenä kansan alistamiseen.
Suomen päättäjät ja oikeusjärjestelmä polkevat Islam-kriitikoiden ihmisoikeuksia ja sananvapautta törkeästi.
Suomen suvakkinatsit ovat ihan pihalla siitä minkälainen uhka Islam on demokratialle.
Tämän suvakki-natsiyhteiskunnan pitää sallia Islam-kritiikki, muuten täällä kulkee pian kantasuomalaiset naiset kaavuissa ja Islam-kriitikoilta katkotaan päät niinkuin muslimienemmistömaissa tai esim. Ranskassa missä on suurempi muslimivähemmistö kuin täällä- Anonyymi
Sharialaki ON jo osa suomalaista yhteiskuntaa useissa maahanmuuttajataustaisten yhteisöissä ihan samalla lailla kuin se on muuallakin mokuttavassa euroopassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708