Jussi kertoi selkeästi, kuinka vahingollista haittamaahanmuutto eli humanitäärinen mahanmuutto on helsingille ja koko maalle.
Taitaa tulla PS:lle aikamoinen jytku kuntavaaleissa myös helsingissä.
Halla-aho mainitsi nykyisellä pormestari Jan Vapaavuorella olevan hyviäkin ideoita, mutta maahanmuutto on hänelle sokea piste.
Jan Vapaavuorihan on muun muassa todennut kantavestölle, että jos et saa ravintolassa suomessa ollessasi palvelua suomeksi, vaihda ravintolaa.
Pormestari Halla-aho mtv3 aamu-tv haastattelussa
27
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oli taas vakuuttavaa puhetta Halla-aholta ja täyttä faktaa.
- Anonyymi
Miksi aho eikä Aho?
- Anonyymi
Kokoomus, vihreät ja sdp paniikissa. Eikö helsinkiä saadakaan muutettua isoksi basaariksi.
- Anonyymi
Eikös Tsadi muka jo olekaan iso basaari?
- Anonyymi
Halla-aho tulee saamaan Vapaavuoren äänet. Helsinkiä ei voi johtaa demari tai vihreä.
- Anonyymi
jos halla-aho saa Vapaavuoren äänet, tarkkoittaa se sitä että vihreistä tulee Helsingin suurin kuntapuolue ja pormestari on vihreä, Sinnemäki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
jos halla-aho saa Vapaavuoren äänet, tarkkoittaa se sitä että vihreistä tulee Helsingin suurin kuntapuolue ja pormestari on vihreä, Sinnemäki.
Hyvä!
Niin Tsadin malmöytyminen etenee etuajassa! :)
Enjoy! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
jos halla-aho saa Vapaavuoren äänet, tarkkoittaa se sitä että vihreistä tulee Helsingin suurin kuntapuolue ja pormestari on vihreä, Sinnemäki.
Ihan liian vaikeata vaalimatematiikkaa nettipersuille. Öyhöyhöyh sujuu helpommin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan liian vaikeata vaalimatematiikkaa nettipersuille. Öyhöyhöyh sujuu helpommin.
Sinä tavaat vieläkin, että NE-ne- NÄ-nä, Nokka.
- Anonyymi
Halla-aho on täsmälleen oikeassa. Vihreillä on karannu täysin asioitten hallinta, ja eihän sitä niilä ole ollut alunperinkään, kun eivät tajua tekojensa seurauksista häsläämisen pieruakaan.
- Anonyymi
Vihreät jo juhli Vapaavuoren lähtöilmoitusta
- Anonyymi
Jotkut on edelleen nii-in sokeita, että kuvittelevat saavansa hyvää ja halpaa työvoimaa Suomeen, itsellensä, maahanmuuton kautta.
- Anonyymi
Ja Helsingin pormestariko tuon estäisi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja Helsingin pormestariko tuon estäisi?
Niin löyhäpäät luulee. Uskomatonta tyhmyyttä!
- Anonyymi
Luin pikaisesti että Po***mestari Halla...
- Anonyymi
TE vihreät luettekin ja ymmärrätte kaiken nurinpäin. Samoin kun yritätte leipoa leipää, niin sontaa siitä tulee.
- Anonyymi
Ei Halla-Ahosta tule Helsingin pormestaria. Turha toivo.
- Anonyymi
Ihan sama kunhan komnunismi ja sosialismi aatteet eivät tässä maassa kasva yhtään enempää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan sama kunhan komnunismi ja sosialismi aatteet eivät tässä maassa kasva yhtään enempää.
Eihän noita aatteita ole vuosikymmeniin ollut olemassakaan juuri muualla kuin nettipersujen mielikuvituksissa.
- Anonyymi
"että jos et saa ravintolassa suomessa ollessasi palvelua suomeksi, vaihda ravintolaa."
-
Viranomaisen pitäisi välittömästi sulkea moinen "ravintola".- Anonyymi
Tai yrittää selvinpäin sisälle.
- Anonyymi
En saanut muminasta ja nieleskelystä mitään selvää?
- Anonyymi
Ota korvasi pois lummeesta. Saattaa se olla vaakkuakin. Tai sinun päässä käy semmonen pöhinä, ettet erota mitään.
- Anonyymi
Ja eikä mikään pelkkä pormestari kuin Suomen ensimmäinen ja paras mestaripormestari, joka panisi Helsingin asiat järjestykseen, vai mitä??!
Mehän ollaan parhaita hoitamaan yhteiskunnallisia asioita, mutta niitä vaan ei kukaan normijärkinen tavallinen ihminen huomaa eikä ymmärrä.
Kyllä Helsingin on ehdottomasti saatava mestaripormestari valkaisemaan kaupungin kadut ja tuomaan kaduille 'laki ja järjestys' -miehet valvomaan mestaripormestarin määräyksiä. - Anonyymi
Vihervasemmistolaisen Helsingin ainoa järjettömyys ei ole mamutus. Myös autoilijaa isketää koko ajan munille. Autotiet muuttuu vähitellen pyöräteiksi ja bulevardeiksi joissa saa ajaa vaan 3 0 kilsaa tunnissa. Parkkipaikkoja hävitetään tarkoituksella.
- Anonyymi
Mitä tekemistä Helsingin pormestarilla on maahanmuuton kanssa? Luuletteko, että pormestarilla on jotain päätäntävaltaa siihen asiaan? Tyhmiä olette, jos niin uskotte!
Hölmöä persuilua taas. Voi persuparat. Taas paljastui tietämöttömyys! - Anonyymi
Halla-aho on 12 vuotta ollut tuppisuuna Helsingin valtuustoissa! Heh, heh. Nyt höynät haluaa tuppisuun pormestariksi!
Katsoitteko Vapaavuoren esiintymistä eilen telkkarissa. Siinä on mies eikä sivari!
Ei ole Halla-ahosta niihin saappaisiin! Ei todellakaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial151730Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1401712Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3041352Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221098Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2101086- 132984
- 285965
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3935- 10915
- 77897