Stalinistimode sensuroi tämän!!! SKANDAALI!

Usan vaaleissa käytettiin Dominion ohella KONKURSSIN TEHNEEN ESPANJALAISEN YHTIÖN VAALIKONEITA. JA ÄÄNET LASKETTIIN ESPANJASSA!!!!!!!!

Kyseessä on Scytl- yhtiö, minkä irlantilainen Paragon osti lokakuussa.

La Tribuna del Pais Vasco--lehden mukaan Scytl-koneita käytettiin 27 osavaltiossa.

https://latribunadelpaisvasco.com/art/14106/una-empresa-espanola-recientemente-quebrada-se-encargo-de-la-difusion-de-resultados-de-las-elecciones-usa-en-27-estados-del-pais?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Fasistimulattilassa Espanjassa demokratia ei ole kukkinut ennenkään, päinvastoin. Francon ja J. C. :n aikaan ympäri maata ryöstettiin vastasyntyneitä, kaikkiaan 300 000 vauvaa vanhemmiltaan laittomaan adoptioon ja ties mihin. Mafiaan kuului nunnia, tuomareita, lääkäreitä, sos. työntekijöitä jne.

Vasta nyt loukkomulattilan tuomari on myöntänyt tällaista tapahtuneen.

Roskamedia ympäri Eurooppaa väärensi luvut 300 000 ryöstettyä vauvaa 30 000 ryöstetyksi vauvaksi. Näin ne luvut, vaaliäänet yms. tuppaavat muuttumaan mulattien ja muiden kehitysmaalaisten tarinoissa.


https://www.google.com/amp/s/amp.rtve.es/noticias/20181008/justicia-certifica-espana-se-robaron-bebes-entre-1940-1990/1815180.shtml

Äänestä
  • Mulattifasistien ja - stalinistien erot ovat näennäiset. Mm. Espanjan sisällissodassa Stalinin kommunistit loikkasivat fasistien puolelle taistellen tasavaltalaisia vastaan. Näin saivat mm. Katalonian alistettua Francon mulattimafian valtaan. Ja Franco nimitti mulattiloukon kuninkaaksi mulattimafioson J. C:n.

    Äänestä

La Tribuna del Pais Vasco- lehden mukaan Scytl--yhtiön koneita käytettiin 27 osavaltiossa ja ne tekivät 'difucion' eli ns. hajaannutivat Trumpin äänet Bidenille.

Tätähän tapahtui myös Dominion-koneiden osalta.

Vaaleissa käytettiin Microsoftin vaaliohjelmaa. Mielenkiintoista, että vuonna 2014 Microsoftin Paul Allen sijoitti Scytliin 40 miljoonaa dollaria. Kyllähän sillä summalla glitsaa vaikka mitkä tulokset.

Äänestä

USA:n presidentin vaalit alkaa saamaan entistä arveluttavampia piirteitä.

Äänestä

Miten ne Marssissa lasketut äänet?

Äänestä
  • Yhdellä ässällä.

    Äänestä

  • Kaikenkaikkiaan Trumpin ääniä on muunnettu Bidenin ääniksi peräti 3,8 miljoonaa. Kommunismi ei ole historiaa, vaan samat lahkohullut yrittävät taas samaa kikkaa.

    Feinsteinin aviomies on Pelosin johtokuntaa ja Dominion- vaalipäällikkö. Feistein on rummuttanut gun bannia viimeiset 50 vuotta. Nyt on laitettu kamalarakkia ja Biden toistamaan samaa. Mitä tapahtuikaan Ukrainassa? Stalin kerätytti aseet ja seuraavaksi takavarikoi viljan. Seurauksena Holodomor, kansanmurha.

    Tällä kertaa taitavat jäädä toiseksi ja kyyti on sitten kylmää.

    Äänestä


Rumppi-pojan eätoivo senkun kasvaa.
Jooseppi Biden sai 78,7 miljoonaa ääntä, mikä tarkoittaa 5,6 miljoonaa ääntä enemmän kuin Rumppi-pojalla.

Valitsijamiehiä Biden 306, Rumppi-poika 232.
Se on siinä.
Tammikuussa 2021 toteutetaan Rumppi-pojan potkut notta humpsista vaan, kun Bidenin Joosepista tehdään Yhdysvaltain 46. presidentti.

Rumppi-pojalle kuuluu olevan kaiken lisäksi tulossa vino pino syytteitä erinäisistä rikosepäilyistä, joten saas nähdä järjestyykö piankin uusi kortteeri, jossa ei tarvitse itse huolehtia oven laittamisesta säppiin, joka sekin on vain ulkopuolella.

Aikas kylmää kyytiä luvassa Rumppi-pojalle ja hänen fanikatraalleen.

Äänestä
  • S24 on näköjään alkanut lisäämään teko'äly'viestejä.. ^

    Äänestä

#salaliittoteoria kuuluu edelleenkin salaliittoteoriapalstalle.

Äänestä
  • Niin teoria, mutta entä salaliitto?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin teoria, mutta entä salaliitto?

    Salaliitosta on kyse vasta sitten kun sellaisesta on todisteita. Nyt kun todisteita ei ole niin kyseessä on salaliittoteoria. Eli olette väärällä palstalla edelleenkin.

    Jos todisteita salaliitosta olisi niin Trump ja kaverinsa olisivat ne jo oikeudessa esittäneet. Kun ei ole todisteita ja kun Trumpin oman puolueen vaalitarkkailijatkin ovat vakuuttuneita vaalien menneen oikein niin kyseessä on edelleenkin perusteeton salaliittoteoria.

    Äänestä

Trumpin väitteissä vaalipetoksista taitaa sittenkin olla vinha perä.

Ilmankos täälläkin asti vihervässykkävänkylät kannattavat vaalipetokswen tehneitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Usan vaaleissa käytettiin Dominion ohella KONKURSSIN TEHNEEN ESPANJALAISEN YHTIÖN VAALIKONEITA. JA ÄÄNET LASKETTIIN ESPANJASSA!!!!!!!!

Kyseessä on Scytl- yhtiö, minkä irlantilainen Paragon osti lokakuussa.

La Tribuna del Pais Vasco--lehden mukaan Scytl-koneita käytettiin 27 osavaltiossa.

https://latribunadelpaisvasco.com/art/14106/una-empresa-espanola-recientemente-quebrada-se-encargo-de-la-difusion-de-resultados-de-las-elecciones-usa-en-27-estados-del-pais?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu