Miksi ei siirrytä etäopetukseen ? Pitääkö odottaa että useampi sairastuu, koulusta lapset tuovat taudin kotiin, monen kotona on riskiryhmäläisiä. Päättäjät herätys !!!
Lempoisten koulussa korona tartunta
4
106
Vastaukset
- Anonyymi
Riskiryhmäläisille ylipainoiset lähinnä influenssakin on riskitekijä joten se kostautuu kun on päästänyt itsensä huonoon kuntoon. Kansalaisaloite lihavuusverosta ja roskaruokien lisäverosta on allekirjotettava ja eduskunnan laitettava täytäntöön!!
- Anonyymi
Diabetes on usein itse aiheutettua. Syöty kuin sika yli energiantarpeen.
- Anonyymi
Tyhmyysverolla kerätään eniten rahaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyhmyysverolla kerätään eniten rahaa.
Kolme edellä olevaa kirjoitusta eivät ole asiallisia eivätkä hyväntavan mukaisia.
Covid-19 on yllättänyt monet huippu-urheilijatkin, ja vakavia tautimuotoja on kuvattu perusterveillä lapsillakin, joten joskus erinomainen immuunipuolustus kääntyy itseään vastaan, kun elimistöön tunkeutuu uusi vieras virus, joten vakavalta koronalta ei välttämättä ole kukaan täysin suojassa.
Toivotaan kuitenkin, että täällä päästään pienin vaurioin, ja tärkeintä on nyt noudattaa annettuja ohjeita.
Hyvä pointti on, että ei osallistuta kuin välttämättömiin tilaisuuksiin, Ruotsin pääministerin sanoin; peru, luovu tai siirrä tapaamisia, juhlia, kyläilyjä jne....
Olen samaa mieltä aloittajan kanssa, että mikäli koulussa on jollakulla tartunta, olisi viikon etäopetus mielestäni hyvä ratkaisu, joka vähentäisi leviämisen vaaraa olennaisesti.
Vetoan myöskin ihmisten käyttäytymiseen kaupoissa, jotta pidettäisiin etäisyyttä ja kuljettaisiin oikeaa puolta. Kyllä me tästä yhdessä selviämme, kun kaikki teemme pieniä uhrauksia ja noudatamme ohjeita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643315Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432508
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1132435- 311933
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271830- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821169