Pro Alajärvi-liikkeeltä kysyisin mikä on Alajärven päätöksentekokyky, viime aikoina on ollut Ilkassa kovin paljon juttuja joissa ikäviä asioita siirretään eteenpäin tai palautetaan pöydälle.
Kärsiihän tässä kuntaliitoksenkin kannatettavuus jos isäntäkunnan päätöksenteko on jatkuvaa soutamista ja huopaamista.
Kärsiihän tässä kuntaliitoksenkin kannatettavuus jos isäntäkunnan päätöksenteko on jatkuvaa soutamista ja huopaamista.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sanoisin Alajärven päätöksentekokyvyn olevan hyvä.
Kun erä merkonomi vastaa omaan kysymykseensä niin eihän vastaus voi olla kuin myöntävä.
Älkää hyvät vimpeliläiset käykö loppuvuoden aikana Alajärvellä. Koronaa taitaa siellä nyt olla aika rajusti . Aikaisemmin eivät edes maskejakaan käyttäneet.
Alajärven pitäisi nyt pystyä tekemään kipeitä leikkauksia ja hirmuisia veronkorotuksia vaikka vaalit onkin ovella. Muuten voi edessä olla kuntaliitos.
Nellussa laskettiin jotta Alajärven pitäisi korottaa veroprosenttia noin 0 7-0,8 prosenttia korkeammaksi kuin Vimpelissä on nyt.
Tervehdys.+Vimpelin+kuntavero+ensivuona+22,25%+suomen+korkeimpia,+kriisikunta+veroraja+
21,00%,+ja+lisää+tulee+korotuksia+kuntaveroon.
NM:+TPM