Huhhuh

Taitaa tuo menopeli laittaa amikset hiljaiseksi, ei sitä kertakaikkiaan voi riisikippoihin verrata. Maailman nopein sarjatuotantoauto 395 km/h jos oikein muistan. Ja kaikenmaailman "Skyline kulkee 1000km/h viritettynä" amikset hiljaa, Koenigsegg ON VAKIO.

Acceleration: 0-100 km/h (0–62 mph) 3.2 seconds
Top speed: 395 km/h (242 mph)
Standing quartermile: 9 seconds, end speed 235 km/h (146 mph)
Braking distance: 31 m (100–0 km/h)
Lateral g-force: 1.3 g
Fuel consumption: Highway travel: 13 l/100 km
Combined: 17 l/100 km
Lähde: www.koenigsegg.com

Moniko vakio japsi vetää seisovan neljännesmailin 9sekuntiin. Niin sitä minäkin, ei mikään.
5545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Ruotsalainen auto Fordin V8 lohkolla. 4.7L V8 806hp 920Nm. Hintaa ei eikä valmistusmäärää en löytänyt edes valmistajan sivuilta.

    Katso www.koenigsegg.com

    Äänestä

Tästä näkee, että Japanilaiset osaa tehdä tosi autoja

Miksköhän siinä on Foortin v8, olishan niillä Japseilla ollu omiakin.

Äänestä
  • Mistä sait päähäsi, että se on Koenigsegg on japsi? Se on Ruotsalainen. Usko tai älä. Lisää tietoa www.koenigsegg.com

    Ei japseja näy maailman nopeimmat autot top3:ssa

    Äänestä

Minä pitäisin tuota kaikkea muuta kuin vakiopelinä. Se on, kaikki kunnia vaan valmistajalle, kuitenkin pieni nyrkkipaja joka tekee hyvin pieniä määriä tuota mallia.

Ja tuo tehomäärä mikä siitä on revitty, kertoo sen, että lohko on kaikkea muuta paitsi vakio. Sinä lapsi et ymmärrä ollenkaan mistä sinä puhut. Et ymmärrä sitä, että termit "vakio" ja "sarjavalmisteinen" ovat erittäin helposti kierrettävissä olevia asioita.

Et ymmärrä sitä, että mikä tahansa suurempi autotehdas pystyy melko pienellä varoitusajalla iskemään pöytään auton, joka kepittää tämän nyrkkipajan tuotoksen. Siinä ei vain ole mitään järkeä, ja se on rahan haaskausta. Sama onnistuu niin Toyotalta, Peugoetilta kuin vaikkapa Fordilta, aivan varmasti. Tätä eivät eräät tunnu tajuavan.

"Ja kaikenmaailman "Skyline kulkee 1000km/h viritettynä" amikset hiljaa,"

Kyllä se olet sinä, joka tässä amikselta vaikuttaa, ja kyllä se olit sinä, joka moneen kertaan hoki riisikippojapsi-termejä.

Kun sinä aina haluat sen Skylinen vetää tähän mukaan, niin tässäpä lisää tietoa laitteesta:

Tuossa esimerkiksi yksi ihan Suomesta löytyvä 8 vuotta vanha, käytetty Skyline, ihan maantiekäyttöön sopiva perusvärkki:

http://www.gt-r.com/purple_r33/index.html

Kuka vaan voi ostaa, eikä maksa paljon. Katos perhana kun on 700 heppaa, ja paljon irtoaa lisää jos tarvitaan. Siis kuvittele nyt: 2.6-litraisesta kuutoskoneesta repäistään 700 heppaa ihan tuosta noin vaan. Vertaapa sitä tuohon Koenigseggin moottoriin, on litratehossa eroa.

Mikä helvetin amiskokoontumisajo tällä palstalla on oikein alkanut? Suu vaahdossa kehutaan jotain autoja, ja yritetään pistää halvalla toista. Ei pojat tässä ole mitään järkeä. Ja antakaa tuon Skyline-aiheen jo olla. Suomalaisen teinipojan uho ei riitä kumoamaan liki parinkymmenen vuoden kilpailutilastoja, ei sitten millään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Koenigsegg CCR kirjoitti:

Taitaa tuo menopeli laittaa amikset hiljaiseksi, ei sitä kertakaikkiaan voi riisikippoihin verrata. Maailman nopein sarjatuotantoauto 395 km/h jos oikein muistan. Ja kaikenmaailman "Skyline kulkee 1000km/h viritettynä" amikset hiljaa, Koenigsegg ON VAKIO.

Acceleration: 0-100 km/h (0–62 mph) 3.2 seconds
Top speed: 395 km/h (242 mph)
Standing quartermile: 9 seconds, end speed 235 km/h (146 mph)
Braking distance: 31 m (100–0 km/h)
Lateral g-force: 1.3 g
Fuel consumption: Highway travel: 13 l/100 km
Combined: 17 l/100 km
Lähde: www.koenigsegg.com

Moniko vakio japsi vetää seisovan neljännesmailin 9sekuntiin. Niin sitä minäkin, ei mikään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu