miksi sieltä ei haeta turvaa, kuten täältä? (No, sinne on ehkä mennyt muutama kymmenen, eli ei mitään.) Virohan on aivan samojen pakolaissopimuksien piirissä, kuin Suomikin.
Eiköhän syy ole siinä, että Virossa ei turvis saa samanlaista sosiaaliturvaa kuin täällä, eli edut eivät ole lainkaan niin hyvät. Kaikkihan sen tietää, että ilmaisen rahan perässä ne tulee.
Kysymys: Miksi Viroon ei mene muslimiturviksia
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Virossa ei ole sitä satavarmaa duunipaikkaa nimeltä KELA.
- Anonyymi
Ei ole Tampereen ongelmia.
https://www.youtube.com/watch?v=Q0RCXSlNzGE - Anonyymi
Niin siellä on jo 3 moskeijaa.....
Ja autoja varastavat . - Anonyymi
Koska siellä ei jaeta rahaa avokätisesti.
- Anonyymi
Virossa turvis saa kaikki EU:n määräämät edut. Viro on ottanut turviksia ja suurin ero Suomeen on ollut se, että Virossa ne majoitettiin maaseudulle, jossa ei juuri joukkoliikennettä ole.
Lakkasi aina turvallisuus kiinnostamasta muutamassa viikossa. Eräästäkin kylästä olivat kuulemma yön aikana häipyneet kaikki eikä kukaan tiennyt, mihin. Asunnot olivat tyhjät aamulla. Hävisivät kuin tuhka tuuleen. Arvelivat että Saksaan tai Suomeen olivat matkanneet.- Anonyymi
Turvaan turvaan, mutta ei nyt sentään kaikenlaiseen turvaan.
- Anonyymi
Joitakin satoja elintasopakolaisia meni 2015 Viroon, mutta he pakenivat omaehtoisesti saksaan, kun huomasivat, ettei Viron valtiota lypsetä, kuin bagdadilaista pikkupoikaa sivukujalla.
- Anonyymi
Siksi koska siellä on fiksut päättäjät
- Anonyymi
Siellä oli kunnon sisäministeri.
- Anonyymi
No kuka nyt haluaisi rysssien raiskaamalle joutomaalle, josta ei tule kuin hu*ria, rosvoja ja sekundaa tekeviä raksatyöläisiä?
- Anonyymi
... ja HALPAA VIINAA! :P *nam!*
- Anonyymi
Viro ei kustanna heidän elämäänsä, kuten suomi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882503- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841378EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111192- 81923
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19900Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe33773- 54773
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102771- 30706