Autoilu on jo nyt maailman kalleinta Suomessa. Kulujen lisäämiselle on tultava stoppi. Ruuhkamaksut ja vastaavat toimenpiteet, ovat pelkkää autoilijoiden rahastusta.
Tehdään jotain, että saadaan stoppi tälle rahastukselle.
Esim, Liikenne seis kerran viikossa. Mannerheimin tie tukkoon yhtenä päivänä viikossa. Mannerheimintie tukkoon niin pitkäksi aikaa että puheet loppuu autoilijoiden lisärahastuksesta.
Ilman mitää toimenpiteitä, autoilu kallistuu, aivan varmasti.
Ei enää lisää kuluja
2
57
Vastaukset
- Anonyymi
Viikon mielenosoitus eduskunnan eteen ja kaikki keskustan tiet tukkoon.
- Anonyymi
Tämän Marinin "Minun hallitukseni" tehtävänä onkin parantaa maailmaa eli maksaa muille maailman valtioille, heidän aatetovereille koronakorvauksi ja haalia tänne ongelmamaahanmuuttajia, sosiaalipummeja ja terroristin alkuja.
Velkarahaa otetaan kymmeniä miljardeja ja lahjoitetaan ne muualle tai väärin perustein korona-avustuksena.
Tämä kaikki maksaa ja mikä helpoin konsti tämän rahan keräämiselle on?
Niin juuri. Yksityisautoilun verottaminen ilmansaasteen varjolla vaikka yli 90% saasteesta tuleekin muualta.
Ainoa mikä tässä puhdistuu on veronmaksajan lompsa.
Köyhät eläkeläiset menettivätkin jo vappusatasen.
t. RMB54
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812366- 1831964
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1731821Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1181626Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311565- 1141390
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711165Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1661116Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771103Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,601060