Kampanja "Pelasta Pimppi"

Anonyymi

Ajauduin Suomen World vision kehitysapujärjestön, järjestön jonka toimintaa valtio tukee 2-3 miljoonalla Eurolla vuosittain, sivuille ja törmäsin projektiin nimeltään "Pelastakaa pimppi"!
Luulin aluksi että tuo on varmasti vitsi, mutta ei..siis Suomen valtion mielestä on tärkeämpää rahoittaa Somalialaisten, Etiopialaisten ja vastaavien maiden tyttöjen pimppien suojelua kuin esim. Hurstin ruoka-apua Suomalaisille köyhille.
Taitaa tässäkin olla Suomen johdolla prioriteetit hieman muualla kuin oman kansan hyvinvoinnissa...

9

112

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi kauhia sentään onhan pimpit sentään tärkeitä niille ketkä sellaisen omistavat.
      Mietin vain että jaettiinko nuo rahat nyt sitten kuiteski vain pallejaan heilutteleville kunkuille ja tiktaattoreille ja mitä siellä Afrikassa nuita onkaan että saivatko nuo pimppiliisat nuista rahoista yhtään mitään?

      Olen nähnyt nuita Hurstin ruokajonoja ja kauhiaa niitä on katsella, nälkäisiä raukkoja. Ei siellä kukaan huvikseen seiso kilometrin jonossa kahta tuntia saadakseen 10:n euron ruokakassin.

      Helsingin päättäjät haluaisivat nuo jonot pois ihmisten silmistä. Siksi eivät ole myöntäneet senttiäkään Hurstin apuun.
      On vielä kristillisellä pohjalla ja sekös päättäjiä kenkuttaa......

    • Anonyymi

      Kaikki islam setät pois niin pelastuu pimppi

      finnairin koneet on maassa.miksi?

    • Anonyymi

      Taitaa olla myös noita järjestöjä jotka organisoivat kumiveneliikennettä välimerellä. Eli sitäkin tehdään meidän verorahoilla.

    • Anonyymi

      Suomikin pyörittää hömpäydessä tätä omaa tuhoomme
      - akatlauma tästä aivan kyynelehtii ja samoja fraasejaan vastauksinaan käyttävät

    • Anonyymi

      Maailma on pelastettava. Suomi on niin pieni, ettei meillä ole väliä. Mutta afrikkaan sopisi sellaiset 2000 miljardia laittaa vuosittain.

    • Anonyymi

      Vai tarvitaan pieni Suomi jopa pelastamaan Afrikkalaistyttöjen pimpsoja. Olisi kiva tietää paljonkoveronmaksajien varoja menee kiertoteitse kaikkiin näihin idioottimaisuuksiin kuten tämä pimpinpelastus ja kaikenlaiset muut kehitysyhteistyökohteet kaikki Suomen erilaiset mamujen kotoutumisleikkipiirit, päiväkerhot mamuäideille jne.
      Muuten, Suomi on sitoutunut kasvattamaan kehitysapuaan nykyisestä noin mirjardista Eurosta 1.2 miljardiin vuodessa. Siis 1 200 000 000 euroa vuodessa Afrikkalaisille, Afgaaneille, Irakille ja vastaaville, ja samalla otamme heidän kansalaisiaan tänne täysihoitoon.
      Ja kun ne pimpitkin pitää pelastaa...

    • Anonyymi

      Sama kun yrittäisivät käännyttää näitä pois Islamista, eli toivoton yritys, mutta onnea vaan.

    • Anonyymi

      Tyypillistä valkoisen naisen ylimielistä, rasistista besserwisserismiä. Keitä me olemme tuomitsemaan muiden kansojen kulttuureita?

      • Puolestani leikeltööt mustat ja arapit lastensa pimppejä. Emme me voi sitä estää.
        Se on heille sitä ihmisarvoa; siitä vaan sano....


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      33
      3154
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      1569
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      19
      991
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      969
    5. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      59
      943
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      938
    7. Tuli vain mieleen

      että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -
      Ikävä
      37
      850
    8. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      36
      803
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      793
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      48
      709
    Aihe