Ajauduin Suomen World vision kehitysapujärjestön, järjestön jonka toimintaa valtio tukee 2-3 miljoonalla Eurolla vuosittain, sivuille ja törmäsin projektiin nimeltään "Pelastakaa pimppi"!
Luulin aluksi että tuo on varmasti vitsi, mutta ei..siis Suomen valtion mielestä on tärkeämpää rahoittaa Somalialaisten, Etiopialaisten ja vastaavien maiden tyttöjen pimppien suojelua kuin esim. Hurstin ruoka-apua Suomalaisille köyhille.
Taitaa tässäkin olla Suomen johdolla prioriteetit hieman muualla kuin oman kansan hyvinvoinnissa...
Kampanja "Pelasta Pimppi"
9
112
Vastaukset
Voi kauhia sentään onhan pimpit sentään tärkeitä niille ketkä sellaisen omistavat.
Mietin vain että jaettiinko nuo rahat nyt sitten kuiteski vain pallejaan heilutteleville kunkuille ja tiktaattoreille ja mitä siellä Afrikassa nuita onkaan että saivatko nuo pimppiliisat nuista rahoista yhtään mitään?
Olen nähnyt nuita Hurstin ruokajonoja ja kauhiaa niitä on katsella, nälkäisiä raukkoja. Ei siellä kukaan huvikseen seiso kilometrin jonossa kahta tuntia saadakseen 10:n euron ruokakassin.
Helsingin päättäjät haluaisivat nuo jonot pois ihmisten silmistä. Siksi eivät ole myöntäneet senttiäkään Hurstin apuun.
On vielä kristillisellä pohjalla ja sekös päättäjiä kenkuttaa......- Anonyymi
Kaikki islam setät pois niin pelastuu pimppi
finnairin koneet on maassa.miksi? - Anonyymi
Taitaa olla myös noita järjestöjä jotka organisoivat kumiveneliikennettä välimerellä. Eli sitäkin tehdään meidän verorahoilla.
- Anonyymi
Suomikin pyörittää hömpäydessä tätä omaa tuhoomme
- akatlauma tästä aivan kyynelehtii ja samoja fraasejaan vastauksinaan käyttävät - Anonyymi
Maailma on pelastettava. Suomi on niin pieni, ettei meillä ole väliä. Mutta afrikkaan sopisi sellaiset 2000 miljardia laittaa vuosittain.
- Anonyymi
Vai tarvitaan pieni Suomi jopa pelastamaan Afrikkalaistyttöjen pimpsoja. Olisi kiva tietää paljonkoveronmaksajien varoja menee kiertoteitse kaikkiin näihin idioottimaisuuksiin kuten tämä pimpinpelastus ja kaikenlaiset muut kehitysyhteistyökohteet kaikki Suomen erilaiset mamujen kotoutumisleikkipiirit, päiväkerhot mamuäideille jne.
Muuten, Suomi on sitoutunut kasvattamaan kehitysapuaan nykyisestä noin mirjardista Eurosta 1.2 miljardiin vuodessa. Siis 1 200 000 000 euroa vuodessa Afrikkalaisille, Afgaaneille, Irakille ja vastaaville, ja samalla otamme heidän kansalaisiaan tänne täysihoitoon.
Ja kun ne pimpitkin pitää pelastaa... - Anonyymi
Sama kun yrittäisivät käännyttää näitä pois Islamista, eli toivoton yritys, mutta onnea vaan.
- Anonyymi
Tyypillistä valkoisen naisen ylimielistä, rasistista besserwisserismiä. Keitä me olemme tuomitsemaan muiden kansojen kulttuureita?
Puolestani leikeltööt mustat ja arapit lastensa pimppejä. Emme me voi sitä estää.
Se on heille sitä ihmisarvoa; siitä vaan sano....
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333154Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441569Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19991Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32969- 59943
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22938Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37850Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36803Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173793- 48709