Ruotsi paras oikeusvaltio, Unkari huonoin.

Anonyymi

Ruotsissa yli puolet naisista ja lapsista on maahan tunkeutuneiden muslimien raiskaamia. Muslimimatujen valtaamia "nogo"-alueita on lukuisia, joissa ruotsalaiset tapetaan, jos uskaltautuvat sinne. Ruotsissa muslimiterroristit ovat jo vallassa maan suurissa puolueissa ja uhkaavat sisällissodalla sekä valtaisilla terrorismiaalloilla, jos demokratiassa kansa äänestää ruotsidemokraatit valtaan.

Ruotsissa on oma kansa alistettu toaalisesti muslmiterroriristien valtaan ja ruotsalaiset elävät suuressa pelossa kaikkialla massa. Unkarissa oman kansan turvallisuudesta on huolehdittu, eikä maata olem täytetty loisivilla muslimiterroristeilla. Tästä syystä Unkari ei ole EU:n jäsenmaiden mielestä oikeusvaltio, kun Ruotsi on kaikkien mielestä paras mallioppilas oikeusvaltiosta.

Onko EU todellisuudessa terrorismia levittävä ja tukeva järjestö?

11

87

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitähän tuo on ! Mitähän muuta Bilderbergin kokoontumiset ovat ?

    • Anonyymi

      Ruotsi on niin pihalla kuin mikään hyvinvointivaltio vain voi olla. Musumatut juhlii 24/7 valtion piikkiin ja noiden määrä sen kun kasvaa päivä päivältä. Korona riehuu valtoimenaan ja tuhoaa loputkin kantaruotsalaiset. Ei hyvin mene Ruotsilla.

    • Anonyymi

      Euroopasta halutaan tehdä isisin kalifaatti

    • Anonyymi

      Ja sit ku ootte esim. kuus vuotta kuorossa kaikki suvakit yhteen ääneen huutaneet et Unkari ei ole oikeusvaltio, niin löytyiskö teidän älymystöstänne joku joka myös jotenkin kertoisi että miten niin se Unkari ei ole oikeusvaltio? :)

      Koska mä en ole sitä vielä toistaiseks kuullu kertaakaan, vaikka oon jo kuullu sen satamiljoonaa kertaa ettei Unkari ole oikeusvaltio.

      • Anonyymi

        ... no eipä tunnu kovinkaan suurta tunkua olevan saada tähänkään kysymykseeni vastausta!? :/

        ULLATUS!


    • Anonyymi

      Oikeusvaltioperiaate mikä se on. Jos et ota siirtolaisia niin et noudata sitä.

    • Anonyymi

      Kyllä 45-vuotta kommunismin vallan alla on opettanut entisille itä-blokin maille, keiden kanssa leikitään ja keiden kanssa ei. Ei esimerkiksi Virossa olisi mitään mahdollisuuksia tuollaisella nuorisojengillä, mikä Helsingissä nyt liikkuu. Siellä olisi paikalliset heti vastassa ja poliisit katsoisivat muualle.

    • Anonyymi

      Ja koska Ruotsi on niin kiltti EUn mallioppilas, ja oikeusvaltion perikuva, niin tokihan EU palkitsee moisesta ruhtinaallisesti? :)

      ” Ruotsin Euroopan unionin jäsenmaksu saattaa nousta 30 prosenttia. Nosto tarkoittaisi 10 miljardin kruunun eli noin 1,1 miljardin euron korotusta Ruotsin jäsenmaksuun. ”

      Indeed! :)

      • Anonyymi

        Eiköhän kohta Kuningashuonekin joudu konkurssiin ?


    • Anonyymi

      EU:n oikeusvaltioperiaate tarkoittaa sitä että muslimeilla on oikeus kaikin kahdollisin keinoin tuhota jokaisen EU:n jäsenmaan oma kulttuuri, koko Eurooppaa valtaavan Islamin tieltä.

    • Euroopan unionista tehdyn perussopimuksen 2 artiklassa oikeusvaltio on listattu yhdeksi EU:n perusarvoista. Se tarkoittaa sitä, että jäsenmaiden hallitusten tulee noudattaa lakia, että ne eivät saa tehdä mielivaltaisia päätöksiä ja että kansalaisten tulee voida haastaa niiden päätökset itsenäisissä tuomioistuimissa. Oikeusvaltioperiaatteeseen kuuluu myös korruption vastainen toiminta sekä lehdistönvapauden puolustaminen, jotta kansa saa tietoa hallituksen toimista.

      Puola ja Unkarivastustavat näitä arvoja...ja Suomen persut kannattavat heitä avoimesti eduskuntaryhmän puheenjohtaja Ville Tavio etunenässä. Jos kannattaa oikeusvaltiota, tietää varmasti mitä puoluetta ei kannata äänestää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      202
      2142
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      159
      1429
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1071
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      917
    5. 58
      908
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      72
      831
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      823
    8. 93
      787
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      697
    10. Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!

      Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta
      Pyhäjärvi
      109
      697
    Aihe