"Kitkeriä ovat", sanos kettu juniperin marjoista, sanos turkulainen!
Itsenäisyyspäivän vastaanotto on siis peruttu. Itsenäisyyspäivän vastaanotolla esiintyy tänä vuonna (taas on suosittu isohampaisia laulajia) ainaski Esko Salminen (97v.), Seela Sella (101v.) ja isohampainen laulajatyttö, Diandra. Esko Salminen ei laulaa osaa, mutta näköjään uskottavuuteen riittää näyttelijänura 50- luvulla ja isot etuhampaat. Tämä on ainoa Salmisen biisi, joka löytyy teoston tiedostoista:
https://www.youtube.com/watch?v=cCKJBVvcUGw
Esiintyjäkaarti on niin iäkästä noissa kemuissa, että kyllä pitäisi sinne Tarmo Manni- vainaakin kaivaa. Täytyy vain varoa, ettei herätä Spedeä, joka nukkuu siinä muutaman metrin päässä - siitä ei hyvää seuraa! Saarijärven poikahan voisi tempaista vaikka tämän biisin: https://www.youtube.com/watch?v=RIv9-IHC4P4
Sellakaan ei osaa laulaa, mutta on juutalainen eli Lähi- idästä. Hänet valittiin eittämättä esiintyjäksi, koska Suomeen tuli niin paljon porukkaa Lähi- idästä 2015 ja tämä auttaa heitä tuntemaan itsensä hyväksytyiksi yhteiskunnassamme.
Kumma, että Riinan äiti ja sisko menivät mukaan tollaiseen hullutukseen, kuin tähän uuteen Aavedatan jaksoon. No. ehkä ne uskovat tuollaiseen. Tämä siis liittyen tähän Loviisan korven katoamiseen:
https://www.youtube.com/watch?v=WRyNpVTO_8k
Ja sitten ilmainen neuvo koronaan liittyen päättäjille. Jos naiseni olisi leviämisvaiheessa, niin vaihtaisin lukot asuntoon hänen poissaollessaan ja heittäisin kamansa etupihalle. Siitä seuraa eittämättä kiihtymisvaihe, mutta sekin on parempi kuin leviämisvaihe.
***Juniper***
1
58
Vastaukset
- Anonyymi
Meneekö Yotubella huonosti kun se kerjää alvariinsa kirjautumista sen sivuille? Ei ol pakko. En taho.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2714427Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663572Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591891Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251780Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991471Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341012Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18932en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120887Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235875
