Kuinka PerusSuomalaisten jäsenhakemus etenee?

Anonyymi

Tiedustelisin kuinka PerusSuomalaisten hanke Varsovan liiton jäsenyydestä etenee? Löytyykö palstalta sisäpiirin tietoa?

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisko kysymyksessä Tiitisen listaan verrattava salassapito?

      • Anonyymi

        En usko näin, Varsovan liiton jäsenyys on PS puolueen suurin haave. Isoimpia haasteita on Varsovan Liiton uudelleen käynnistäminen, mutta uskon PS puolueen Messiaan olevan enemmän kuin valmis tähän.
        Uskon myös Venäjän ”demokraattisen” johtajan olevan hyvin iloinen tästä PS puolueen yhteistyöstä. Aivan mahtavaa ystävyyskansojen yhteistyötä!!!
        PS Venäjä = Aivan mahtavaa veljeskansojen yhteistyötä!!
        Todella hienoa ja mahtavaa!!!


    • Anonyymi

      Suomen kytkeminen itä-Eurooppaan on persujen pitkän ajan tavoite.

    • Anonyymi

      Putin on kirjoittanut vahvat suositukset, joten optio varsovanliittoon on jo olemassa.

    • Anonyymi

      Varsovan liitto ei riitä meille persuille, jotka halajamme Karjalan tasavallan kaltaiseksi kiinteäksi osaksi Venäjän federaatiota.

      • Anonyymi

        Jakolinjoja muokataan jo. Persuja muuttaa huomaamattomasti itäsuomeen ja odotamme vain hetkeä jolloin voimme ukrainan tapaan alkaa tositoimet. On vielä suunnitelmat kesken, kuinka länteen uusi rajalinja vedetään. Valkoisia avustusrekkoja odottaa jo rajan takana tuhatmäärin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jakolinjoja muokataan jo. Persuja muuttaa huomaamattomasti itäsuomeen ja odotamme vain hetkeä jolloin voimme ukrainan tapaan alkaa tositoimet. On vielä suunnitelmat kesken, kuinka länteen uusi rajalinja vedetään. Valkoisia avustusrekkoja odottaa jo rajan takana tuhatmäärin.

        Kenestähän tulee Laajentuneen Karjalan Demokraattisen Kansantasavallan päämies? Veikkaan Mauri Peltokangasta. Jussi on liian lepsu noin jämptiin hommaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kenestähän tulee Laajentuneen Karjalan Demokraattisen Kansantasavallan päämies? Veikkaan Mauri Peltokangasta. Jussi on liian lepsu noin jämptiin hommaan.

        Uskon Maurin olevan oikean mies tehtävään, rauhallinen ja kaikin puolin asiallinen kaveri.
        PS:n messiaalla on kalenteri jo muutenkin täynnä, tuskin ehtisi hoitaa kahta hommaa.


    • Anonyymi

      Typerykselle antipersulle, riittänee älyykyysmittariin yksi kommentti.

      " 1. heinäkuuta 1991 Varsivan liitto, organisaatio lakkautettiin virallisesti"

      • Anonyymi

        Tuota tasoahan palstahäirikön touhut ovat, pelkkää aukkoa sivistyksessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      108
      4876
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3972
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      213
      3886
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1364
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      171
      1361
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe