Ei voi kun ihmetellä kaupungin viranhaltijoiden / päättäjien työpanoksen aikaansaannoksia yksinkertaisissa asioissa.
Esimerkkinä tämä entisen "Nurmooooon" Korpuusentien uudelleen nimeäminen ei onnistunut läpihuutojuttuna. Suksiverstaantie ei miellytä asukkaita, joita ei ole kuultu ollenkaan.
Korpuusentie on pieni yksityistie Nurmossa. Sen varrella on vain muutama talo. Tien nimimuutosta on palloteltu Seinäjoen päättävissä elimissä jo yli vuoden.
Eikö se nyt ole yksi ja sama mikä tiellä on nimenä kunhan vain on että posti että pelastajat löytävät....pikkusieluisten toimintaa....luulisi nyt olisi isompiakin asioita hoidettavana.
Seinäjoki....Nurmooo katujen / teiden nimeäminen
6
85
Vastaukset
- Anonyymi
Sjoen katunimistä päättää yksi jyräävä entinen poliitikko joka ei ole tottunut tai oppinut häviämään. Sen huomaa Aaltosen kirjoituksissakin, että jotain sen ajattelussa on vialla, kun aina pitää nälviä ja källätä. Alvar Aalto lienee ainoa jota se kunnioottaa, vaikka suuren arkkitehdin työt ovat noin kananih,isien näkökulmasta onnettomia. Kapungintalo kuin jostakin Venäjän Verhojanskista, möhkäle keskellä kylää.,
- Anonyymi
Helvetin naurettavaa touhua....
- Anonyymi
Tälläinen mielikuva on myös minullu muodostunuttästä MA:sta. On omasta mielestään "kaikkien alojen erkoisasiantuntija, muut on tyhmiä, mutta eipä kiinnosta". Joskus kuunnellut sivusta hänen kavipöytä keskusteluja. Täynnä itsekästä omahyväisyyttä.
Nimen muuttaminen sujuisi napin painalluksella, mutta kun kaikesta pitää valittaa. Jopa maailmankuulun arvostetun arkkitehdin töistä.
- Anonyymi
Ei voi kun ihmetellä suolapaskan levittämistä. Idiootti sekoomus poliitikko kyläs.
- Anonyymi
Koita nyt jo rauhoottua sen sualas kans kyllä sun lada sualaa kestää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857