Miten on mahdollista että Suomikin lähtee tälläiseiseen laittomaan toimintaan mukaan, Perussuomalaiset ovat tätä tukipakettia vastustaneet alusta alkaen.
EU-n elvytyspaketti on lainvastainen,Ei kieltää velkarahalla elämisen
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kieltää ei ei.
- Anonyymi
Sanna Mariinin hallitus on laskenut tämän tukipaketin varaan kaiken.Mitään ei ole tehty työllisyyden eteen vaikka aikaa on ollut.Kuka Ihme tätä hallitutusta voi ylistää joka on epäonnistunut melkein kaikessa tekemisessä.
- Anonyymi
Tämä tukipaketti tuskin toteutuu mikä on Suomen kannalta ainoastaan hyvä asia.Tämä tietäisi sitä että hallitus joutuisi tekemään päätöksiä tässä ja nyt eikä siirtää niitä seuraavalle hallitukselle.
- Anonyymi
Tätä voisi kysyä Tappuraiselta, ei ole ilmaista rahaa maailmassa, aina sen joku maksaa ja nyt maksumiehinä suomen kansa, täysin eu laki vastainen toimiminen hallituksen taholta ja keskustaa ihmettelen eniten, omaa hautaa kaivavat.
- Anonyymi
Keskustan Antti Kurvinen juoksee Kepulaisten kansanedustajien perässä kuin keväinen kiimainen Kolli, siinä eivät isänmaan etuja ajatella kun vaan oma hillotolppa säilyisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustan Antti Kurvinen juoksee Kepulaisten kansanedustajien perässä kuin keväinen kiimainen Kolli, siinä eivät isänmaan etuja ajatella kun vaan oma hillotolppa säilyisi.
Jokainen tietää että jos tämä elvytyspaketti kaatuu, niin kaatuu tämä hallitus siinä sivussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokainen tietää että jos tämä elvytyspaketti kaatuu, niin kaatuu tämä hallitus siinä sivussa.
Italian pääministeri sanoi jo kesällä että iso osa elvytysrahoista menee Italian mafialle
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Italian pääministeri sanoi jo kesällä että iso osa elvytysrahoista menee Italian mafialle
Tämä hallitus ei siitä välitä kun vaan saadaan miljardit tänne mahdollisimman pian tuhlattavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724468Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673601Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591897Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261799Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991477Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341027Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18957en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122911Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883