Vallankumoukselliset jatkavat hyökkäystä Yhdysvaltojen hallintoa vastaan. Presidentti ei ole hyväksynyt ns. vaalien tulostaulua. Uudet vaalit on ainoa keino estää väkivaltainen vallanvaihto. Pellenaamareihin pukeutuneet valtaavat kadut, jos hallinto-oikeus ei ota asiaa käsiteltäväksi ja määrää uudet vaalit yhteiskuntarauhan takia. Muussa tapauksessa armeija julistaa poikkeustilan ja sotilasjuntta järjestää vaalit. God Bless America.
Hyökkäys USA hallintoa jatkuu
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Biden ja kumppanit eivät edes neuvottele rauhasta. Vievät väkisin asiaa eteen päin.
- Anonyymi
Suurin osa amerikkalaisista eivät tiedä, että valta vaihtuu. Biden käyttää tätä tietoa salakavalasti.
- Anonyymi
Ketkä omistavat twitterin? Osakkeet!
- Anonyymi
Trump on luvannut yhdysvaltalaisille asioita seuraaville vuosille ja Biden aikoo heittää nämä roskakoriin tai tehdä jotakin muuta.
- Anonyymi
Miksi vaalien selvän voittajan pitäisi neuvotella valehtelija rumpin kanssa äijä viedään viimeistään tammikuussa vaikka raudoissa pihalle talosta
- Anonyymi
Trumpilla ei ole asemaa luvata mitään amerikkalaisille. Hän on vain väistyvä presidentti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trumpilla ei ole asemaa luvata mitään amerikkalaisille. Hän on vain väistyvä presidentti.
Samoin on Saulin kanssa. Ehkäpä ulkomaisten johtajien on syytä rupatella vain Jussin kanssa vaikka hän ei olekaan katunut Saulille puheitaan.
- Anonyymi
Ainoa keino rauhoittaa tilanne USA:ssa on toimittaa Putin, eiku Trump hoitoon.
Hullu mies, liekö joku SP-tauti aivotuhijen takana
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947