Kristinusko, teosofia, ateismi, jälleensyntyminnen ja karma ?
Mikä näistä on järkevin vakaumus?
25
83
Vastaukset
- Anonyymi
Unohdin budhalaisuuden. Islamin jätin pois kun se on varmaankin hännillä.
- Anonyymi
...et ajatellu, että ensimmäset tulevat viimeiseksi ja viimeiset ensimmäisiksi, niinhän se menee, kuten Halosen yhteiskunta poitiikkakin, yhtä homojen ja lespojen hommia.
Väkeviä ja huumeita, huono-osaisten auttamista ka tasa-arvoa.
- Anonyymi
Järki kun se poljetaan vakaumusten ojaan.
- Anonyymi
Palauta tehdasasetukset, ole aivan uskomaton.
- Anonyymi
Se tehdasasetusten palauttaminen vaatii taitoa, jota löytyy vain alanammattilaisilta.
- Anonyymi
Śrī Īśopaniṣad
Mantra yksi:
Kaikki tässä maailmankaikkeudessa, olipa se sitten elollista tai elotonta, on Hänen vallassaan ja kuuluu Hänelle. Siksi jokaisen tulisi käyttää vain sitä, mikä on välttämätöntä ja mikä on myönnetty hänen osuudekseen, eikä kajota mihinkään muuhun, ymmärtäen hyvin, kenelle kaikki kuuluu.
kj
- Anonyymi
Mitä on teosofia? Karma ja jälleensyntyminen kiinnostaa.
- Anonyymi
Teosofia, suomeksi jumalviisaus, siis täyttä huuhaata.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teosofia, suomeksi jumalviisaus, siis täyttä huuhaata.
On sinun oppisi oikea?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On sinun oppisi oikea?
Kyseli Gallenkallela oli teosofi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On sinun oppisi oikea?
Onko kristinusko järkevämpi kuin teosofia?
- Anonyymi
Keksikää lisää, emme ole vielläkään kaikkea keksineet!
- Anonyymi
"ÄLÄ TEE TOISELLE SITÄ MITÄ ET ITSELLESI TAHTOISI TEHTÄVÄN" Kung Futse. Mitään muita lakeja ja sääntöjä ei tarvita kuin kultainen sääntö joka on myös kopioitu kristinuskoonkin.
- Anonyymi
Kristinusko ei ehkä tunnu järkevimmältä, mutta se on tosi.
- Anonyymi
Älä valehtele!Miten se on muka tosi? Pelkkää tuhannen ja yhden yön satua
👺👺👺💯💯💯💯 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä valehtele!Miten se on muka tosi? Pelkkää tuhannen ja yhden yön satua
👺👺👺💯💯💯💯Tuhannen ja yhden yön paksuja kirjoja sarjasta olen lukenut enemmän kuin sinä olet ikinä niistä mitään edes kuullut, värikuvia niistä kyllä puuttui... mutta silti minä olen nyt kristinuskovainen, eikä se minulla ole mikään vakaumus, vaan uskoni asia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuhannen ja yhden yön paksuja kirjoja sarjasta olen lukenut enemmän kuin sinä olet ikinä niistä mitään edes kuullut, värikuvia niistä kyllä puuttui... mutta silti minä olen nyt kristinuskovainen, eikä se minulla ole mikään vakaumus, vaan uskoni asia.
Mitä se hyövää olla uskovainen,? On vaan ihminen, se riittää. 💯💯💯🌹❤️
- Anonyymi
unohtuiko sinulta feministit??
- Anonyymi
Teosofia on järkevin mutta sehän ei ole uskonto.
- Anonyymi
Kyse ei ole monivalintakysymyksestä vaan elämästä. Sen tietää jokainen, jota Jumala on koskettanut.
- Anonyymi
ateismi ,kuolemaan päättyy.
- Anonyymi
Olen ateisti mutta Reinkarnaatio on totta.
Jatkan työtäni seuraavassa elämässä.
Se on ihana vapauttava tieto.❤️❤️❤️💯💯💯💯 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen ateisti mutta Reinkarnaatio on totta.
Jatkan työtäni seuraavassa elämässä.
Se on ihana vapauttava tieto.❤️❤️❤️💯💯💯💯tämäkään kaveri ei ollut entisen lainen, totta https://fi.wikipedia.org/wiki/Phineas_Gage
- Anonyymi
> Mikä näistä on järkevin vakaumus?
Kristnusko, koska Jeesuksen opetus ja esimerkki on hyvä.- Anonyymi
Kung Futsen kultainen sääntö riittää.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761