Liikanen ja Heinäluoma ovat Suomen diktaattoreita!

Anonyymi

Mietitään ketkäs Demarit on EU:n vaikutusvaltaisimpia poliitikkoja. Sanna Marin taitaa olla vain heidän pikku sihteeri suomessa. Minulla tulee päällimäisen kaksi mieleen. Entinen suomen pankin johtaja ja kansainvälisen vauuttarahaston hallintoneuvoston jäsen Erkki Liikanen ja MEPpi Eero Heinäluoma. Erkki Liikanen on sielä myöntämässä velkaa suomelle ja Heinäluoma siivoo jäljet pitämällä hienoja puheita. Suomen velkaantuminen on Demareiden toivoittu tavoite, eikä millään tavalla epätoivottua heidän politiikassaan, koska velkaantuminen ajaa suomen miehitetyksi maaksi.

8

101

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Demarit on itse diktatuuria kannattavia fasisteja!!

    • Anonyymi

      Liikanen sanoo että ei saa taklata laittomasti. Laiton taklaus on kuitenkin erittäin tärkee varsinkin NHL:ssä

    • Anonyymi

      Persuille on sitämätön ajatus, että kansainvälisesti Suomen vaikutusvaltaisin pääministeri on vasemmistolainen nuori nainen.

      Haastattelu- ja artikkelipyyntöjä on jonoksi asti maailman johtavilta medioilta, New Yorkissa jonotettiin sateessa, että päästäisiin kuuntelemaan Marinin puhetta Columbian yliopistossa (eivätkä läheskään kaikki halukkaat mahtuneet 500-paikkaiseen saliin) ja luennon jälkeen yleisö osoitti suosiota seisaallaan.

      Voe tätä tuskaa!

      • Anonyymi

        Se on myös suurimmalle osalle maailman normaaleista ihmisistä sietämätöntä. Sinä olet radikaali feministi ja se on pervoa


      • Anonyymi

        Häpee ittees radikaali äärifeministi


      • Anonyymi

        Siis piti sanomani, että VUOSIKYMMENIIN vaikutusvaltaisin pääministeri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on myös suurimmalle osalle maailman normaaleista ihmisistä sietämätöntä. Sinä olet radikaali feministi ja se on pervoa

        Älä nyt höpsi.

        Ei suurin osa suomalaisista tietenkään häpeä sitä, että pääministerimme saa ennennäkemättömän paljon positiivista huomiota? Mitä pahaa siinä olisi? Sehän on ylpeyden aihe.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä nyt höpsi.

        Ei suurin osa suomalaisista tietenkään häpeä sitä, että pääministerimme saa ennennäkemättömän paljon positiivista huomiota? Mitä pahaa siinä olisi? Sehän on ylpeyden aihe.

        Mikä siinä on siis positiivista? Oletko noin nuija? Ainoa huomio mitä hän on saannut on se tahallinen huomionhakuisuus jolla on aiheutettu shokki maailmalla, että nuoresta tyttelistä on tehty pääministeri. Se on tyyliin hassu Youtube video joka saa pari miljoonaa katselua, mutta ei yllä edes kuukauden kärki kymmeneen. Mitään muuta merkittävää ei ole tapahtunut. Tämäkin radikaali tempaus jaksaa hämmästyttää ihmisiä vain kerran


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      239
      4190
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      114
      2649
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2402
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1446
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1446
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      973
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      956
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe