Muuten vaan kyselisin kun intiaaninakaan ei saa.
Saako lännenmiehenä enään esiintyä?
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Saako älykkönä esiintyä? Vihervassarit esiintyvät älykköinä vaikka edustava ihmiskunnan älyllistä pohjasakkaa. Puhdasta larppaamista.
Ennen poikaset leikkivät lännensotia: oli lännenmiestä ja inkkaria, puihin rakennettiin majoja, maan alle korsuja ja pystytettiin intiaanitelttoja, lännenmiehillä oli nallipyssyt ja inkkareilla jousipyssyt.
Sitten alkoi edistyksellinen rauhankasvatus, jota korosti lämmin suhde DDR:ään : pojilta poistettiin nallipyssyt ja jousipyssyt.
(Tosin itse DDR:ssä kouluopetukseen kuului oppilaille sotaharjoittelu oikeiden aseiden kanssa)
Kehitys kehittyi ja tultiin suvaisevaisuuden aikakauteen, jolle tunnusomaista on intersekventiaalinen läpilyövä feminismi: pojilta poistettiin inkkarihatut.
Poikia ei enää ole, on vain sukupuolineutaaleja henkilöitä.
Metsurinakaan ei saa esiintyä. Parta ja ruutupaita on kulttuurista omimista.