Feministien harhat haihtuvat käden kohautuksella

Kun feministi alkaa urputtaa tasa-arvosta niin kohautat vain käden nopeasti ikäänkuin olisit lyömässä. Näin hän tajuaa kuinka hauras hänen pilvilinnansa on.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nythän Moldovaankin on nousemassa nuori naispresidentti. Suomi on siis Moldovan tasolla. Vautsi vau!

Äänestä
  • Sami, vartija (henkinen ikä 4v), laittelee kivoja linkkilöitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun feministi alkaa urputtaa tasa-arvosta niin kohautat vain käden nopeasti ikäänkuin olisit lyömässä. Näin hän tajuaa kuinka hauras hänen pilvilinnansa on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu