Peura tuo peto

Anonyymi

Peura hukutti metsästyskoiran tänään joten voidaanko susi unohtaa kun peura on vaarallisempi ja verenhimoisempi peto kuin susihukka!!

21

428

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä on vastuuton koiranomistaja kun antaa koiransa mennä heikoille jäille

    • Anonyymi

      Kyllä tuo koirien avulla metsästys on jotenkin epäeettistä touhua.
      Missä on entisajan metsästäjät jotka kävelee kymmeniä kilometrejä metsissä, eikä ryllää autoilla edestakaisin joka paikassa.
      Näinä aikoina ei uskalla oikein ulkoillakaan missään metsissä kun aina on joku koira räköttämässä jossakin.

      • Anonyymi

        Käyvät kartanollakin kyyläämässä kissoja


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käyvät kartanollakin kyyläämässä kissoja

        kaasuttelee niillä neliveto-SUVeillaan metsäpolutkin paskaksi


      • Anonyymi

        Ei kai nyt helvetti ajava koira sua syö? Naurettava oot


      • Anonyymi

        Naurettava paskahousu oot. Ne koirat tekee töitään eikä niitä kiinnosta sinä. Jos haukkuu, niin ajaa jotain.


    • Anonyymi

      SAATATAN SIAT TAPPOIVAT PEURAN KOSTOKSI, MUKA KYLMETTYNENÄ!

    • Anonyymi

      Turha on koiran omistajan itkeä. Itsepähän vei koiran saalistamaan. Pääsyyllinen on koiran omistaja.
      Peurat eivätt ole minua koskaan hätyyttäneet, sen sijaan metsästäjien koirat vuosia.

    • Anonyymi

      Mielestäni irrallaan juoksevan koiran saa, ja se pitääkin ampua. Vaikka metsässä. Se on jämpti niin!

      • Anonyymi

        Samaa mieltä! 🐶💀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä! 🐶💀

        Vinkkinä sanoisin, että ampukaa molemmat itsenne.


      • Anonyymi

        Mitäs jos vaikka olisinkin sitä mieltä, että vaikka sun jälkikasvun saa ampua jos näkee irrallaan? Koirat harvoin mitään pahaa tekee vaikka irrallaan on. Sä saastutat pelkällä olemassa olollas typerien kommenttiesi kanssa.


    • Kyllä on mennyt metsästys kummalliseksi kun odotetaan että koira tappaa saaliin. Tappaa ne, mutta vain mitä sattuvat kiinni saamaan. Peuran tai kissan. Tässä tapauksessa vastus oli liian kova ja rakki sai sorkista. Metsästäjien mielestä ei kai olisi saanut puolustautua ja potkia.

      • Anonyymi

        kepulaasen kosto on hirviä!


      • Anonyymi

        Ai ne tappaa peuranki? 😂😂 Oot mahtava, mee nyt jonnekki häpeemään edes


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ai ne tappaa peuranki? 😂😂 Oot mahtava, mee nyt jonnekki häpeemään edes

        Joo, mutta ne hautas onneks sen arvokkaasti.


    • Anonyymi

      Metsästäjä tietää, että jokaisella metsästysreissulla voi olla huonokin päätös esim. koirien suhteen. Loukkaantumiset, heikot jäät, liikenne, sudet

      Silti vuosittain tehdään satoja tuhansia talkootunteja tämän harrastuksen ympärillä ja vähennetään esim. hirvikantaa ettei hirvi hyppää corollan tuulilasista sisään. Cityvihreä ei tällaista osaa arvostaa, koska maailmankuva ei ole realistinen vaan idealistinen

    • Anonyymi

      Mikähän peura tässä nyt oli kyseessä, hyvin epämääräinen uutinen.

      • Anonyymi

        Mustahäntä


    • Anonyymi

      Kuka noita vihervasemmistolaisten toimittajien juttuja todesta ottaa.

      • Anonyymi

        Täysin vinoutuneita käsityksiä ihmisillä nykyään. Peura tappaa suden. Kaksi miestä keskenään naimisiin. Ei ihme jos tulee koronaepidemioita ja muita vitsauksia, kun asiat on näin vinksallaan.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      2940
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      16
      1061
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      883
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      51
      836
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      52
      799
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      684
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      79
      655
    8. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      626
    9. 50
      625
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      614
    Aihe