Ajatelkaapas tätä kauhuskenaariota

Anonyymi

Turkin presidentti Erdoğan julisti muutama päivä sitten, että Euroopan täytyy panna vauhtia lupauksiensa toteuttamiseen turkin EU jäsenyydestä joka sille on luvattu sekä hoitaa avustusrahat sovitusti turkille. Aikaa ei Erdoğanin mielestä ole hukattavaksi yhtään. Antoi myös rivien välistä ymmärtää, että turkissa on 4 miljoonaa pakolaista jotka odottavat Eurooppaan pääsyä.

Turkin EU jäsenyys olisi Euroopan tuho. Turkki on rajanaapuri Georgian, Armenian, iranin, irakin ja syyrian kanssa ja nuo rajat ovat vain kartassa mutta ei maastossa. Turkin EU jäsenyys olisi jäsenyys samalla noille maille. Silloin lähi-idästä tulevaa pakolaiskuormaa EU ei kestäisi varsinkaan kun lupaa Eurooppaan tulemisesta ei tarvitsisi edes anoa. Nyt EU on virittänyt itselleen sellaisen aikapommin, että sen pommin purkamiseen tarvitaan vetypommeja ja "ihmisarvosta" jauhamisen täydellistä lopettamista. Muussa tapauksessa Eurooppa on menetetty lopullisesti.

Nyt Euroopan pitää valita "ruton ja koleeran" väliltä. Hyviä vaihtoehtoja ei enää ole. Älkääkä sanoko sanallakaan vastaan sillä tämä on täyttä totta.

9

52

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taisi olla liian painavaa asiaa kun lähti saman tien.

    • Anonyymi

      jäähdytysalusta

    • Anonyymi

      Mietitään maksaako noi maat salaa Turkille et päästävät porukkaa eu,hun ?? Tulee mieleen se 200 vuoden maailman valloitus islamille !! Noille poijjiille aikaa riittää kun muu maailma hyysää ja nöyrtyy kaiken maailman painostukseen !!

    • Anonyymi

      Herkkä aihe, kun viestejä poistetaan.

    • Anonyymi

      Huonoja uutisia, Ärdö-kaani: Turkista ei tule IKINÄ EUn jäsentä! :)
      Ja uskoisin ettei mene kauaa että Turkki saa fudut NATOstakin?

    • Anonyymi

      Turkki tekee selvää EU:sta ja Venäjä lopuista syöpäläisistä. Ei tule bideekään apuun. Tää on jotenkin vaikea aihe Suomessa kuteville mongoloideille.

    • Anonyymi

      Eiköhän eu ole jo monesti ilmoittanut ettei nykyturkilla ole eu:hun mitään asiaa.
      Kymmenen vuotta sitten oli mutta sitten tuli populisti-islamisti erdokaani ja tuhosi maansa ja maansa mahdollisuudet yhteistyöhön.

      • Anonyymi

        Kyllä se nyt vaan on pakko rako tai Turkki laskee 4 Miljoona turistia Eurooppaan .


    • Anonyymi

      Erdoğan ei ole mikään valtiojohtaja vaan rikollinen kiristäjä jolla ei ole minkäänlaisia diplomatian välineitä eikä sivistystä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      273
      4510
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      3632
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      162
      1928
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1830
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      301
      1491
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      1037
    7. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      979
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      123
      928
    9. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      884
    Aihe