Onko Suomi muka oikeusvaltio

Anonyymi

Suomen hallituksen talutusnuorassa oleva ja verovaroin kustannettu YLE on jo vuosia maalittanut yhtä Suomen laillista puoluetta eli perussuomalaisia ja väheksynyt sen poliitikkoja ja samalla heitä äänestäneitä kansalaisia. Onko se tasapuolista js kansalaisten tasa-arvoa noudattavaa tiedonjakoa? Syytökset maahanmuuttovastaisuudesta ovat tarkoituksellista ja jatkuvaa mustamaalausta js kansalaisten harhauttamista. Kritiikkiä ei sallita, onko se sitä oikeaa demokratiaa? Mielestäni ei ja sellaista esiintyy myös Venäjällä, Valko-Venäjällä, Pohjois-Koreassa yms. Viherterrorismia huumemyönteisyyden ja sekoseksuaalisuuden yms mausteiden kera kyllä ylistetään.

16

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yle on taistolaisten viimeinen linnake.

      • Anonyymi

        Juu. Ja sehän on myös vähän tunnettu fakta, että itseasiassa YLE lyhennös tulee sanoista:
        Yhteiskunnan Loisijoiden Edustaja.


    • Anonyymi

      Aloittaja taitaa olla Kokoomuksen palkkatrolli. Läpeensä kiero Kokoomus on miehittänyt YLE:n johtopaikat ja käyttää persuja mollaavaa ohjelmapolitiikkaa omien matubisnestensä ajamiseen, mikä sopii myös matuttajavasemmistolle.

      Johan tuon näkee joka päivä. Kokoomus-syövän poliitikkoja on aamusta iltaan YLE:n ohjelmissa ihan kuin kyseessä olisi pääministeripuolue, vaikka aina valehteleva syöpä istuu oppostiossa.

      • Anonyymi

        Punalasit ja kaihi on paha yhdistelmä.


    • Anonyymi

      Islam on tällä hetkellä eniten ihmisoikeuksia polkeva uskonto maailmassa.

      Ex-muslimeja teloitetaan koska Islamilainen byrokratia näin käskee. Jumalanpilkkaajia(eli Islam-kriitikoita ja satirisoijia) teloitetaan koska Islamin vaikutusvallan alainen laki sanoo, että näin on hyvä toimia.

      Eli jos sanot että sinusta on väärin että sinut teloitetaan Islamkritiikin johdosta, olet jo virallisissa kirjoissa kuollut sillä kritisoit juuri Islamia.

      Mutta yle:n mielestä islam-kritiikki on vihapuhetta.

      Eli jos olet sitä mieltä että jumalanpilkasta tai islamin jättämisestä ei ole mitään laitonta tai rikollista koska molemmat asiat kuuluvat sananvapauden ja vapaan ilmaisun piiriin jota terroristit yrittävät hallita pelolla ja katuteloituksilla(kuten vähän aikaa sitten Ranskassa) niin olet äärioikeistolainen ja rikollinen(uskonrauhan rikkoja, jumalanpilkkaaja, jne) totalitarististen uskontokriitikoita-ja satirisoijia vainoavien byrokraattien mielestä.

      Ideologian(kuten Islamin) kritisoimista ei voida byrokraattien toimesta vaientaa ilman että yhteiskunta muuttuu byrokraattien tyranniaksi jossa toisinajattelijoiden valtiollinen terrorisoiminen ja vainoaminen on normalisoitu.

    • Anonyymi

      Mitä-vittua-kuplassa marinoituminen ei tee ihmiselle selvästikkään hyvää.

      • Anonyymi

        Sinähän sen kai tiedät parhaiten.


    • Anonyymi

      Odotellaan ihan rauhassa seuraavia eduskuntavaaleja.

    • Anonyymi

      YLE:n ohjelmissa pitää olla Setan määräämä homo.

      • Anonyymi

        ... + kiintiömatu. Tai sit jos YLEllä tekee rahasta tiukkaa, niin säästösyistä kiintiöhomomatu.


    • Anonyymi

      Ei mitään sääliä tässä maalittamisessa. Törkeää

    • Anonyymi

      Laittaa nieleskelemään.

    • Anonyymi

      Ei ole!

      Ainakaan jos Euroopan ihmisoikeussopimusta on uskominen:

      ” 9 artikla

      Ajatuksen-, omantunnon- ja uskonnonvapaus

      1. Jokaisella on oikeus AJATUKSEN-, omantunnon- ja uskonnonvapauteen. Tämä oikeus sisältää vapauden vaihtaa uskontoa tai uskoa ja vapauden tunnustaa uskontoaan tai uskoaan joko yksin tai yhdessä muiden kanssa julkisesti tai yksityisesti jumalanpalveluksissa, opettamalla, hartaudenharjoituksissa ja uskonnollisin menoin.

      2. Henkilön vapaudelle tunnustaa uskontoaan tai uskoaan voidaan asettaa vain sellaisia rajoituksia, joista on säädetty laissa ja jotka ovat välttämättömiä demokraattisessa yhteiskunnassa yleisen turvallisuuden vuoksi, yleisen järjestyksen, terveyden tai moraalin suojaamiseksi, tai muiden henkilöiden oikeuksien ja vapauksien turvaamiseksi.”

      YLEn toiminta tuntuu loukkaavan myös artiklaa 10, Sananvapaus, sekä artiklaa 11, kokoontumis- ja yhdistymisvapaus.

      • Anonyymi

        Räsäseltä kiellettiin tuo asia?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Räsäseltä kiellettiin tuo asia?

        Suomi on täten oikeusvaltion irvikuva.


    • Anonyymi

      Mukamas itsenäinen valtio, joka ei uskalla edes Natoon liittyä, kun naapuri sen kieltää. Muut asiat kieltää EU.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      273
      4532
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      3649
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      162
      1938
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1839
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      302
      1499
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      1045
    7. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      18
      986
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      124
      938
    9. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      885
    Aihe