Kristinuskon harhaisin muoto.

Miten yhteen lahkoon saadaankin mahtumaan niin paljon harhaoppia kuin tämä saitti kertoo: http://www.koti.mbnet.fi/kyti/aiheet.htm
2187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

paljon mahtuu harhaoppia joita tehdään "kristillisyyden ja jeesuksenkin nimessä".
Siksi tulee paljon lahkoja sun muita suuntia kun ihmiset haluaa ymmärtää Raamatun sanoman niin kuin
itse huvittaa. Kyllä sen oikean tulkinnan saa vieläkin aikaiseksi Pyhä Henki. Mutta jos ei oo sellaista niin.......

Äänestä
  • ja siinä menee sitten ns. lapsi pesuveden mukana eli oikeat asiat kärsii kun ihmisillä on tapana YLEISTÄÄ että kaikki nuo "hullut" on samanlaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suurempi pimeys kirjoitti:

Miten yhteen lahkoon saadaankin mahtumaan niin paljon harhaoppia kuin tämä saitti kertoo: http://www.koti.mbnet.fi/kyti/aiheet.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu