Mamuissa on koronaa 90% suomen tautiluvuista.
Tätäkö me ollaan haluttu?
Mamut suomen koronalingot
18
67
Vastaukset
- Anonyymi
Mihin perustat luvun. Tilastojen mukaan 40 % koronataustaisista on maahanmuuttajia. Tuolla prosentilla kyllä pääsee kotonalingoksi.
He eivät halua sopeutua suomalaiseen yhteiskuntaan eivätkä noudata annettuja suosituksia. Tietoa on heille annettu kullekin omalla kielellä sekä suullisesti, kirjallisesti että tiedotusvideokin tehty kullekin omansa. Silti he väittävät kuin pikkulapset tietoisesti tehtyään pahaa, että eivät ole tienneet. Siitä voi päätellä heistä paljon. - Anonyymi
Jos tuo luku on edes lähellä oikeaa, on myös sairaaloissa enimmäkseen mamuja ja tietysti kuolleissa. Suomen tehokas sairaanhoito on myös erittäin kallista, joka siis verovaroin kustannetaan. Vieraidemme hoivaaminen on Suomelle miljardien menoerä ja seurauksena voi olla yhteiskunnan rahoituspohjan pettäminen. Kannattiko pelastaa silmät kiiluen maailmaa ja toivottaa kaikki maailman kärsivät tänne täyshoitoon.
- Anonyymi
Se on valtion miljardi-investointi, jonka kritisointi on poliittisesti epäkorrektia. Takaisin muotoon vain sotamies, mars! Valtio ei tee virheitä.
- Anonyymi
Katsokaapa eilinen YLE a-studio.
Siellä eräs somaliherra laittoi virustartunnat liian pienten asuntojen, rasismin, syrjinnän yms. piikkiin.
Ei puhettakaan siitä, että esim. somalien omalla käytöksellä voisi olla vaikutuksensa.
Tälle somaliherralle ja miksei myös muille;: Tehkää niit' lapsia vain sen verran, mitä suosiolla kulloiseenkin asuntoon mahtuu. Ei ole yhteiskunnan vastuulla järjestää kartanoita holtittomasti lisääntyville kansalaisille.- Anonyymi
Noista muslimiyhteisöistä se leviää myös kantasuomalaisiin, ei voi mitään. Nostetaan kädet pystyyn.
- Anonyymi
Tai tehkää lapsia vain sen verran kuin pystytte omilla ansiotuloillanne elättämään.
- Anonyymi
Prosenttiosuus on sen verran iso että normisti tuo väestöryhmä pitäisi eristää muista ihmisistä. Missä nämä somalit pyörii, tuovatko sen tautinsa ulkomailta.
- Anonyymi
Somput eivät ainakaan pyöri töissä...
- Anonyymi
Vihreää unelmaa.....toivottavasti suvakkien perheet sairastuvat pahiten.
- Anonyymi
” Jos tuo luku on edes lähellä oikeaa, on myös sairaaloissa enimmäkseen mamuja ja tietysti kuolleissa. ”
Valitettavasti tämä sairaaloissa olevien mamujen luku ei pidä paikkaansa vaan sairaaloissa koronan vuosi on vain kantasuomalaisia ja samoin kuolintilastoissa.
Mamut vain toimivat koronan levittäjinä kantasuomalaisiin.
Erittäin hyvän immuunivasteensa vuosi he eivät itse sairastu pahasti ( heidän hygieniansa on aivan eri planeetalta kuin kantasuomalaisten.). - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
” Jos tuo luku on edes lähellä oikeaa, on myös sairaaloissa enimmäkseen mamuja ja tietysti kuolleissa. ”
Valitettavasti tämä sairaaloissa olevien mamujen luku ei pidä paikkaansa vaan sairaaloissa koronan vuosi on vain kantasuomalaisia ja samoin kuolintilastoissa.
Mamut vain toimivat koronan levittäjinä kantasuomalaisiin.
Erittäin hyvän immuunivasteensa vuosi he eivät itse sairastu pahasti ( heidän hygieniansa on aivan eri planeetalta kuin kantasuomalaisten.).Siis heidän ”harjaantuneen” immuunivasteensa vuoksi eivät sairastu niin herkästi sars2 tautiin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis heidän ”harjaantuneen” immuunivasteensa vuoksi eivät sairastu niin herkästi sars2 tautiin?
Juurikin näin!
Mamuilla ei ole esim. allergioita ollenkaan.
- Anonyymi
Joo mutta se 90% on etnistä rikkautta. Tee suomalainen paremmin! Jos pystyt!
- Anonyymi
Olet luvuissa yhtä hyvä kuin kääpiö Tavio.
- Anonyymi
Suhteessa 9 kertaa enemmän kuin kantiksilla.
- Anonyymi
Tätähän tässä on edesautettu oikein vihreinvoimin ja paljon pahempaa jälkeä on luvassa tulevaisuudessa , katsokaapas vain , sitä saa mitä tilaa...
- Anonyymi
No se on kyllä hyvä uutinen, että etniset ovat päässeet 90%. Kun se vaan pysyisi siellä ja meneehän se yli sadankin, kun nythän alkaa uusi kierros ja tulee kolmas, neljäskin vielä ehtii ennenkuin mamut loppuvat ja lähtevät kotimaihinsa.
- Anonyymi
Islamin uskoon kuuluu olennaisesna osana se, että kaikki on Allahin kädessä ja hänen tahtoonsa on ihmisen alistuttava. Siispä ei suojauduta koronaltakaan. Joukkopyllistelyt ovat ehdottomasti tärkeämpiä, kuin vääräuskoisten säännöt.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2714427Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663572Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591891Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251780Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991471Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341012Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18932en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120887Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235875