Olikohan karvaranne rattimiehenä ja tahallinen osuma 15-vuotiaaseen tyttöön? Vuonna 1982 syntynyt "mies" kyseessä.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c993960e-8992-48aa-8fb2-9623799d3f8c
Pitsataxi törmäsi tyttöön ja jatkoi matkaa
8
62
Vastaukset
- Anonyymi
Luultavasti joku väliinpudonnut kantisjamppa uutisoinnista päätellen. Kyseessä ei ollut mikään autovarkaus, vaan luvaton käyttöönotto.
- Anonyymi
Paitsi jos kantis vie joltakin turkkilaiselta hukkapätkältä auton, niin se on aina ehdoton varkaus, eikä mikään luvaton käyttöönotto.
- Anonyymi
Veikkaan että oli Pizzamafian vakuutuspetos. Kenellekään ei tule mieleen pölliä mafian kotteroa.
- Anonyymi
Pizzahomo pakeni poliisia kun olisivat palauttaneet jätkän takas Turkkiin!
- Anonyymi
Ilmeisesti varaton henkilö, ehdollista tulee.
- Anonyymi
Pizzakuskina entisessä elämässään "hätää, kurjuutta, väkivaltaa jne" kärsinyt henkilö joka vain ja ainoastaan etsii turvaa Kelamaastamme ja jos nyt jonkun 15 vuotiaan kimulin päälle ajaa on se otettava kulttuurinrikastuksena.
- Anonyymi
Eihän vaan pizzataksi-varas ressukka ollut syrjäytynyt ja koronan säikäyttämä huonosti suomea puhuva löyhä kaveriporukkalainen!? *snif* ;(
Tv: Ohipuhesalo
Ai miten niin entäs yliajettu!? Kuka se on? - Anonyymi
..noo, herralla kiire rukoilemaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1184907Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2233914Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371394
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741384En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5861279- 531165