Siirtolaisten taakanjako

Näkynyt mainintoja siirtolaisten taakanjaosta Euroopassa. Onko tarkoitus, että siirtolaiset alkavat kantaa jotain taakkaa helpottaakseen eurooppalaisten elämää, vai mistä on kyse?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Joo, diesel-rekat kielletty vuodesta 2030 alkaen. Tarvitsemme vahvaa ja yksinkertaista työvoimaa.

Äänestä

Matujen tulisi kantaa itsensä takaisin kotimaihinsa...

Äänestä

joo, taakanjako

mitähän rutiköyhien esim romanian ja bulgarian kansalaiset sanoo kun sinne sijoitetaan muslimimiehiä upporikkaista arabiöljymaista
Mitähän itä-euroopan romaanit sanoo kun muslimimiehet saa parhaat asunnot parhailta paikoilta¨

ja kauanko muslimimiehet viihtyy esim romaniassa ja bulgariassa kun kuukausiraha on 40 euroa kun lännessä se on 2000 euroa kuussa

Äänestä
  • Se on paljon enemmän, kun käyttörahan lisäksi lasketaan asumistuki ja omavastuuosa vuokrasta, jonka maksaa sosiaali sähkökulut, jotka maksaa sosiaali.

    Äänestä

Muslimi levitäytyy tällätavoin

Äänestä

Miksi jokaisen maan täytyy ottaa siirtolaisia?

Äänestä

Eikö ollutkin suloista kun Suomen armeija kantoi sotilaskarkureiden ja isis-sotilaiden taakat bussiin Haaparannalla 2015-2016?
Moni varusmies ymmärsi että teki työtä jolla on tarkoitus.

Äänestä
  • ... Troijan hevonen...

    Äänestä

Mihin maanosaan ja maahan
suomalaiset ajetaan pakolaisiksi
siirtolaisten toimesta?

Äänestä
  • Venäjälle, josta Sandarmonin metsään.

    Äänestä

  • Vastaus on ilmiselvän helppo eli heti rajantakaiseen Karjalaamme.

    Siinä mielessä tulevat suomalaiset ovat paremmassa asemassa kuin lähes kaikki muut valkoiset kansat.

    Äänestä

Kaikien suomalaisten pietän pesäterot noihin turvisturisti

Äänestä

YK+n+tutkimuksen+mukaan+85+%+Eurooppaan+tulevista+on+elintaso+pakolaisia+ts+tulee+vain+paremman+elintason+vuoksi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näkynyt mainintoja siirtolaisten taakanjaosta Euroopassa. Onko tarkoitus, että siirtolaiset alkavat kantaa jotain taakkaa helpottaakseen eurooppalaisten elämää, vai mistä on kyse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu