Sen huomasin, et jos laittaa vedon sarjataulukoiden ja tilastojen perusteella, niin tappiota tulee joka kerta.
Joukkue, joka on ottelutilastossa 3 ja toinen joukkue on sijalla 15, niin päivänselväähän olisi, että tilastossa sijalla 3 oleva joukkue voittaa ja sijalla 15 oleva joukkue häviää.
Samoin joukkeiden keskinäisissä otteluissa on sijalla 3 oleva joukkue joka kerta joko voittanut tai pelanut tasapelin sijalla 15 olevaa joukkuetta vastaan.
Niinhän sitä olettaa, mutta jos menet lyömään vetoa tuolla perusteella, niin tappio tulee.
Kas ihmettä, sijalla 15 oleva joukkue voittaakin ottelun juuri silloin, kun lyöt vetoa sijalla 3 olevan joukkueen puolesta.
Yhtä paskaa koko vedonlyönti, kun ei pidä tilastot millään tavoin paikkaansa.
Havainto sarjataulukoista ja tilastoista
5
95
Vastaukset
- Anonyymi
Minä olen tehnyt omaisuuteni lyömällä vetoa suurikertoimisten kotijoukkueiden puolesta. Toimii varsinkin jääkiekossa. Yleensä ei kannata betsata vierasjoukkuetta, ainakaan sillä perusteella, että se on sarjassa korkeammalla kuin kotijoukkue. Kotietu on yllättävän korkea koronankin aikana, vaikkei yleisöä niin paljon olekaan. Jalkapallossa kotiedun merkitys on laskenut enemmän kuin jääkiekossa, mutta kotietu on tärkeä edelleenkin. Rankkareita tosin ei tuomita enää selvästi enemmän kotijoukkueelle kuin vierasjoukkueelle, mutta se trendi alkoi jo videoinnin takia, ei siksi, että korona poisti kotiyleisön ja kotiyleisön luomat paineet erotuomarille.
Tänään suosittelen ottamaan lapulle kotijoukkueista Swansea 1.95 ja Middlesbrough 2.00.
Hyvää pelionnea toivottaa Gonor McTaavetti, erittäin menestyksekäs pelaaja.- Anonyymi
Joukkueet ei aina ymmärrä pelata kuten sarjataulukko näyttää;)
Boro voitti, Swansea jäi tasuriin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joukkueet ei aina ymmärrä pelata kuten sarjataulukko näyttää;)
Boro voitti, Swansea jäi tasuriin.Mä pelaan yleensä tuplia 1x tai x2 ja samaan vetoon jos on kaksi kohdetta, niin vielä lisäksi samoista kohteista yli 0,5 tai yli 1,5 maalia.
Toinen vaihtoehto olis tuplana 12, mut monesti on tullut tasapeli, kun jalkapallossa voi olla hyvinkin tasaista vääntöä ja pienet maalilukemat.
Veikkauksella ei vaan onnistu pelata yhdistelmävedolla samaa kohdetta useampia eri vetoja, jolloin yhteiskerroin on vähän isompi.
- Anonyymi
Eiliset haut olivat sellaisia, että ne oli laskelmoitu sen varaan, että kotijoukkue puolustaa kenties nollan, mutta Swansea ei ihan onnistunut, joten tuli vain torjuntavoitto kun yksi kahdesta hausta osui.
Tänään päätin kokeilla erilaista lähestymistapaa ja pelata altavastaajia tekemään maali: Hapoel Beer Sheva yli 0.5 maalia ja Ludogorets yli 0.5 maalia. Uskon, että ainakin Hapoel sen maalin tekee. UEL on aina aika arvaamaton turnaus, mutta veikkaisin, että molemmat pelit ovat runsasmaalisia. Sekä Hapoel että Ludo häviävät, mutta toivottavasti tekevät lohdutusmaalin. Vetääkö Hradecky taas hutipotkun?- Anonyymi
Toivottavasti matsit eivät olleet samalla lapulla, Ludogorets unohti tehdä maalin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19711762
- 585539
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462847- 402455
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k152444Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut342013Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,471939Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131911Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s71707- 341610