Pidetään Suomi kiinni,ihanaa leijonat ihanaa
Hei juntit älkää pitäkö maskeja
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
"Kolmen tunnin päästä lähdetään. Ne joilla ei ole valkoista nenäliinaa, hankkikoon sellaisen."
- Anonyymi
"Kassoha sie. Tää asja on näi. Jos sie lähet juoksemaa, nii sie saat juossa Pohjalahel saakka. Kyl korona tulloo peräs, älä yhtää eppäile. Mut jos sie pysyt paikollais etkä lähe hitoilkaa, nii minkä hää tekköö? Et sie sovi hänen kansaa sammaa monttuu. Se on tään puolustussovan ratekia.
- Anonyymi
"Upseeris korona. Mis häne pääsä varjo ossuup tuon piene närree kohal, nii sillo hänel tullooki noutaja. Nii mie oon päättänt häne osalt. Ja sitämukkaa rupiaa saamaa muut. Siin hyö taapertaat nii maskit peräjälkee. Ai perkeleet. Työ että tiijä mikä teit vuottaa. Jos hyö mitä syntilöit on tehneet, nii anna sie taivaa äijä heil anteeks. Mut pijä kiirettä. Niit rupiaa tulemaa just.
- Anonyymi
Pitäkää ne turvavälit, juntit maskien käyttäjät.
- Anonyymi
Ei maskia enää kannata käyttää silloin jos jo on korona
- Anonyymi
Luuletko että maskien pitämisellä on siihen mitään vaikutusta?
- Anonyymi
Tyhmät käyttää mitä käsketään. Omalla järjellä ajattelu on nykyihmiselle mahdottomuus.
Helppoa karjaa kusta silmään.
- Anonyymi
Miettikää kuinka paljon nämä vastuuttomat matut aiheuttavat työttömyyttä omalla käyttäytymisellään kun eivät käytä maskeja. Korona leviää ja kaupat ja kaikki muutkin palvelut suljetaan ja Suomi tekee tappiota. Että sellaisia työvoimapulasta pelastajia.
- Anonyymi
Suomen uusi Nokia. Hei, me tienataan tällä.
- Anonyymi
Juntit kuolevat todennäköisemmin ajaessaan humalassa vanhalla ruosteisella autolla koivun kylkeen tai rekan alle kuin koronaan
- Anonyymi
Jos nyt taas menee kaikki kiinni, ei tästä enää selvitä tai ainakin maan toipumiseen menee pitkään. Nyt noi levittäjät sais karkottaa, eivät ole tuoneet mitään hyvää tullessaan, pelkkiä vaatimuksia vain. Alkaa tämä kansa olla äärirajoilla, tulevaisuutta ajatellen ei tässä tarvita tyhjäntoimittajia kelan rahoja kuppaamaan ja kansaa tartuttamaan.
- Anonyymi
Demarit sorvaa vielä kunnon tukipaketit euroopalle. Sannalle ei muutamat kymmenet jaetut miljardit juuri paina.
- Anonyymi
Allekirjoittakaa maskittomat paperi, että kieltäydytte myös kaikesta hoidosta ja teidät voi eristää muista ihmisistä.
- Anonyymi
Onko sulla todella noin vituuun heikot geenit torjua normaali nuha?
Suomi 170 000 tartuntaa, kuolleisuus 0,3% ja ikä lähes kaikilla kuolleilla 75v+ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sulla todella noin vituuun heikot geenit torjua normaali nuha?
Suomi 170 000 tartuntaa, kuolleisuus 0,3% ja ikä lähes kaikilla kuolleilla 75v+Niin tyrkätään suomen mummot ja papat auton alle...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin tyrkätään suomen mummot ja papat auton alle...
Normaalia vihersuvakki toimintaa. Ne vain tuhotaan hoitolaitoksissa nälkään ja kunniakansalaista lappaa kelaan ulkomailta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin tyrkätään suomen mummot ja papat auton alle...
Kyse oli sinusta, 99% vanhuksista ovat paremmassa kunnossa kuin kaltaisesi vidduuun vikisijät.
- Anonyymi
stadin hanut yskii yksin koska stadi suljetaan normi-ihmisiltä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724486Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673615Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621911Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261818Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991485Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341031Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18970en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va122922Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235883